Професійний розвиток лікарів у Польщі: NIL пропонує зміни

Професійний розвиток лікарів у Польщі: NIL пропонує зміни

Як відомо, у країнах пострадянського простору, які не ввійшли до ЄС, система післядипломної медичної освіти не відповідає європейським вимогам. Наприклад, в Україні спеціалізацію можна здобути на півторарічній інтернатурі, у той час як у Польщі спеціалізацію лікарі здобувають під час резидентури, яка триває 4-6 років.

Водночас в Україні лікарі зобов’язані підвищувати кваліфікацію й кожні 5 років проходити курси, після яких вони складають іспит на підвищення або підтвердження категорії. У Польщі лікарям не присвоюють категорії, і зобов’язання проходити курси підвищення кваліфікації в них немає. Професійний розвиток лікаря в ЄС – це скоріше питання особистої зацікавленості.

Сфера професійного вдосконалення лікарів регулюється наказом МОЗ, у якому зазначено, що обов’язок професійного розвитку реалізується через професійну активність, а її відображенням є освітні бали. Такі бали лікар отримує, наприклад, за навчання в резидентурі, участь у конгресах, наукових симпозіумах, клінічну практику в закордонному медичному центрі, наукові публікації і т. д.

Якщо лікар не набирає освітніх балів, то покарання за це не передбачене. Але польські лікарі зацікавлені в постійному розвитку – це частина їх професійної активності. Вони самі обирають для себе наукові заходи, які хотіли б відвідати. Наразі з розвитком цифрових технологій усе частіше освітні курси й наукові заходи можна відвідувати онлайн.

У зв’язку із цим Головна лікарська палата (NIL) виступила з ініціативою дати можливість лікарям набирати освітні бали не тільки традиційними способами, але й за допомогою онлайн-платформ.

Медичні платформи все частіше заміняють традиційну передплату на медичні журнали й щодня публікують найважливішу інформацію для медичної спільноти, у тому числі актуальні клінічні рекомендації. Лікар має до них необмежений доступ у будь-який час і в будь-якому місці.

NIL пропонує присвоювати лікарям освітні бали за наявність активного облікового запису на медичних освітніх онлайн-платформах, визнаних NIL, як за передплату на традиційні журнали.

Також лікарське самоврядування пропонує присвоювати лікарям бали за читання лекцій і доповідей на наукових заходах, участь в освітніх заходах за кордоном, у тому числі онлайн. «Необхідно уточнити вимоги до форм підвищення кваліфікації за кордоном, зокрема медичних курсів або освітніх програм, доступних через Інтернет», – говориться в заяві NIL.

При цьому освітні бали повинні присвоюватися тільки за ті закордонні медичні курси й освітні програми, які забезпечують відповідну якість освіту.

Для лікарів-іноземців важливо пам’ятати, що тільки отримання нострифікації медичного диплома надає право на зайняття викладацькою та науковою діяльністю й відповідно отримувати за це освітні бали.

Нагадаємо, що з минулого року крім нострифікації іноземець може підтвердити диплом за допомогою лікарського верифікаційного іспиту. Однак верифікація надає право тільки на роботу лікарем.

Тому у випадку підтвердження диплома через верифікаційний іспит можливості для отримання освітніх балів обмежені в порівнянні з нострифікацією. Але, як ми вже говорили, набирати освітні бали необов’язково.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...