LEK – осінь-2022: іспит складали більше 7 тисяч лікарів

LEK – осінь-2022: іспит складали більше 7 тисяч лікарів

Підсумковий лікарський іспит (LEK) – це обов’язковий етап, який повинен пройти кожний польський лікар перед одержанням права на лікарську діяльність. Складати LEK мають право лікарі-стажисти, лікарі без спеціалізації, які хочуть поліпшити свій попередній результат, студенти VI курсів медичних університетів.

LEK у Польщі складають двічі на рік – восени та навесні. За результатами іспиту лікарі вступають на спеціалізацію. Цього року осінній LEK відбувся 24 вересня. До іспиту допущено 7 186 осіб.

З 200 запитань, включених до переліку екзаменаційних тестів, 3 були дискваліфіковані комісією, що розглядає заперечення, тож LEK восени 2022 р. складався з 197 запитань.

Максимальна кількість правильних відповідей у тесті склала – 192 (з 197), а мінімальна – 2.

84 особи одержали результат нижче 56 %.

Нагадаємо, що LEK складається з 200 тестових запитань, на кожний з яких потрібно вибрати одну правильну відповідь із 5 можливих. Позитивний результат передбачає мінімум 56 % правильних відповідей.

А тепер про враження. Як і передбачено польським законодавством, 70 % запитань були обрані із загальнодоступної бази запитань Центру медичної освіти (СЕМ). Тобто для того, щоб скласти іспит, досить просто завчити правильні відповіді з бази. Це рішення підходить для лікарів, які не мають наміру вступати до резидентури з високим прохідним балом, наприклад, рентгенологія, ендокринологія або отоларингологія.

Однак більшість лікарів готуються до іспиту ґрунтовно, бажаючи позмагатися з колегами в межах 30 % нових запитань, які перед кожним новим іспитом придумують експерти СЕМ. Серед них трапляються дискусійні, і майже після кожного LEK кілька запитань Комісія зі спорів дискваліфікує.

Наприклад, розглянемо одне з найбільш обговорюваних запитань останнього LEK. Який із фізіологічно правильних параметрів у певній клінічній ситуації є неправильним:

  1. Задишка та ЧСС 70 уд./хв.
  2. Біль у животі та АТ 120/80.
  3. Приступ астми та сатурація більше 95.
  4. Жоден.
  5. Усі.

Запитання досить оригінальне, треба віддати належне його авторові. Поки що правильна відповідь на це запитання невідома, не виключено, що саме його дискваліфікували. Але, незважаючи на наявність дискусійних запитань, близько половини серед тих, хто складав, правильно відповіли на більш ніж 80 % запитань екзаменаційного тесту. За популярні спеціальності, імовірно, будуть змагатися лікарі, які набрали більше 90 % правильних відповідей.

Осінній набір до резидентури-2022 становить близько 6 тисяч місць, а потенційних резидентів, за даними МОЗ, близько 6,5 тис. лікарів. Це перший рекрутинг резидентів у новій загальнодержавній системі спеціалізації лікарів. Відтепер польські лікарі мають право подавати заяви відразу на 3 спеціалізації в межах однієї лікарні, причому в декількох воєводствах одночасно.

Осінній розподіл лікарів на навчання до резидентури проходить щорічно в жовтні. Документи та заяву потрібно подати в електронній системі протягом вересня. LEK проходить у другій половині вересня. Результати можуть бути опубліковані через кілька днів, цього року лікарі 4 дні очікували результати й одержали їх 29 вересня. Таким чином, лікарі, які закінчили післядипломне стажування та склали LEK перший раз, мали про запас лише один день на подання заяви та документів для вступу до резидентури.

Звичайно, можна вступати до резидентури й навесні, розподіл буде проходити в березні, а документи приймаються в лютому. Тоді 2-3 міс. до вступу до резидентури лікар може працювати в первинній ланці, найчастіше – це NPL (Nocna i świąteczna pomóc lekarska).

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...


    Подпишись на новости медицины Польши