Дива польської медицини

Дива польської медицини

«Аби дійти до мети, треба перш за все йти!». Оноре де Бальзак

Польську медицину часто лають за черги, тривалий час очікування візиту до фахівця та тривожні помилки лікарів. Проте все це не може нівелювати інноваційні досягнення та майстерність медиків, що творять справжні дива.

Дитячий Університетський госпіталь в Кракові рятує малюків з мінімальними шансами на виживання завдяки найдосвідченішим талановитим лікарям і новітній техніці для підтримки життєдіяльності організму навіть в найкритичніших ситуаціях – апарату штучного кровообігу та вентиляції легенів.

У Вроцлавському Університетському клінічному госпіталі проведено першу в світі операцію з відновлення нервової тканини спинного мозку в чоловіка, який був паралізований після ножового поранення. Операція виявилася безпрецедентно успішною – в пацієнта почали відновлюватися рухові функції. Такий неймовірний факт вселив упевненість у досі неможливе: тепер італійські колеги збираються провести аналогічну операцію, але вже з відновлення нейродіяльності головного мозку!

Розвиток усієї медицини йде стрімко.

Люблінський ветеринарний центр малих тварин успішно провів експериментальну операцію з імплантації ендопротеза кінцівки собаці після травматичної ампутації.

Останнім значним науково-клінічним досягненням є інноваційний метод ранньої діагностики раку молочної залози. Біологічний пристрій допомагає виявити початкові ракові зміни в клітинах, і таким чином почати своєчасну хіміо- та радіотерапію, а найважливіше – уникнути травматичної інвалідизуючої операції. Також розробляється портативний пристрій для діагностики раку на дому. В основу його дії покладено принцип тепловізіографії – визначення градієнта температур особливими рідкими кристалами, спираючись на особливість ракових клітин мати швидкий метаболізм і підвищувати загальну температуру ураженої тканини. Цей метод вже входить до схеми діагностики разом із традиційними ультразвуковим дослідженням і мамографією.

Лодзинський політехнічний університет зробив свій внесок у боротьбу з онкологічними захворюваннями, запропонувавши використовувати наночастинки золота в якості провідника цитотоксичних лікарських речовин або радіоізотопів прямо до пухлинного локуса. Таке удосконалення методів лікування допоможе уникнути важких токсичних наслідків за неоперативної боротьби з пухлинами. Ще одним, поки тестовим, дослідженням наночастинок золота є їх поєднання з олігопептидами, що здатні вибірково блокувати ракові клітини.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...


    Подпишись на новости медицины Польши