Міжнародна діяльність польської медичної спільноти

Міжнародна діяльність польської медичної спільноти

Наші польські колеги в рамках професійного самоврядування не лише вирішують рутинні робочі питання, але і активно взаємодіють з лікарськими організаціями за кордоном. Показовим прикладом є міжнародна діяльність Окружний лікарської палати у Варшаві. Як зазначає в одному з недавніх інтерв’ю її голова, Анджей Савоні: «Ми активно беремо участь у відносинах з лікарями зі Східної Європи: України, Литви, Білорусі, а також Грузії і Азербайджану.Пропагуємо. Пропагуємо там ідею професійного лікарів, організуємо для наших колег навчання в Варшаві.Протягом п’яти років ми співпрацюємо з Національною науковою медичною бібліотекою України в Києві, де був створений відділ польської медичної книги (…) Звичайно, ми також підтримуємо контакти з польської медичної діаспорою на Заході: в Німеччині, Франції, Швеції та Сполучених Штатах. Хочемо створити в нашій Палаті Центр міжнародного співробітництва в рамках вже функціонуючої Комісії у справах міжнародних зв’язків. Плануємо, що він буде служити об’єднуючою ланкою між польською медичною діаспорою на Сході і на Заході, між нашими співвітчизниками, які працюють в різних куточках світу.”

Варто відзначити, що всі регіональні лікарські палати в Польщі мають міжнародні зв’язки.

Польська медична бібліотека в Києві

Українські лікарі і студенти-медики тепер матимуть доступ до новітньої медичної літературі польською мовою. 12 жовтня 2016 згаданий вище Відділ польської медичної книги при Національній медичній бібліотеці в Києві був офіційно переформований в Польську медичну бібліотеку. Завдяки меценатам з Польщі, наукових видавництв, а перш за все приватним особам, лікарям, зібрана колекція з більш ніж 5000 польськомовних видань з медицини і суміжних галузей, в тому числі багато новинок.Серед них є книги з приватної бібліотеки відомого польського хірурга Збігнєва Релігі.

З польської сторони патронат проекту взяла на себе Окружна лікарська палата у Варшаві, яка об’єднує 33 000 лікарів і є найбільшою лікарською палатою в країні. А ідея створення такої бібліотеки належить польському лікарю Кшиштофу Кроліковскому (Krzysztof Królikowski), який навчався в Києві. З української сторони займатися проектом буде директор Національної медичної бібліотеки Раїса Павленко і проректор Національного медичного університету Богомольця Анатолій Свінціцький.

Як підкреслює сам голова Окружної лікарської палати у Варшаві, перший проект – відділ польської медичної книги – мав більше характер історичний, ніж науковий.”Це були книги з бібліотеки професора Релігі, а також від інших професорів.Але останнім часом, ми намагаємося представити всі новинки, які з’являються в Польщі. Виявляється, що [в Україні] є багато польськомовних лікарів або людей, пов’язаних з медициною”, – прокоментував пан Савоні для видання Wschodnik.pl На його думку, важливою є оцифровка, тому що класична бібліотека в світі зникає. Він зазначив, що українська бібліотека виграла в конкурсі, і тепер має отримати 80 комп’ютерів, придбаних за кошти Варшавської окружної лікарської палати. Директор Національної медичної бібліотеки Раїса Павленко запевнила, що комп’ютери значно полегшать роботу її колег. На думку Раїси Іванівни, завдяки співпраці з польськими колегами українські лікарі будуть більш освіченими і готовими до викликів сучасного життя. «Я думаю, що лікаря, який не читає, потрібно боятися більше, ніж хвороби», – підкреслила пані Павленко.

Об’єднання польських лікарів на Україні

Мало хто здогадується, що не тільки лікарі з СНД переїжджають працювати в Польщу, але іноді буває і навпаки. Можна брати приклад зі згуртованості польської медичної діаспори. Так, Польське медичне товариство на Україні (Polskie Stowarzyszenie Medyczne na Ukrainie) було створено Союзом поляків України у 1995 році. Повстало воно з Медичної секції Київського польського культурно-освітнього товариства ім. Адам Міцкевича. В даний час Товариство об’єднує 240 лікарів з 18 областей України, в тому числі 9 професорів і 16 доцентів. Члени товариства брали участь в I, II, III і IV Всесвітніх польських медичних конгресах, де від нього було представлено в цілому 50 наукових робіт.

Товариство у своїй діяльності переслідує такі цілі:

  • надання медичної допомоги польським громадянам, які проживають на Україні, зокрема пенсіонерам, колишнім солдатам і співвітчизникам, які тимчасово працюють в Україні;
  • вивчення вкладу польських лікарів у розвиток медицини в Україні та Києві;
  • ознайомлення зі станом охорони здоров’я в Польщі і країнах Європейського Союзу;
  • налагодження контактів з колегами в Польщі та медичної діаспорою з метою обміну досвідом;
  • направлення лікарів і студентів на стажування в медичні установи в Польщі;
  • участь в спеціалізованих медичних конференціях польської діаспори.

Польське товариство лікарів на Україні є медичною громадською організацією, благодійною та аполітичною. Її головою є доктор медичних наук, професор Анатолій Станіславович Свінціцький, завідувач кафедри внутрішніх хвороб №3 Національного медичного університету в Києві.

Електронний довідник з внутрішніх хвороб

Вагомим практичним надбанням Польської асоціації лікарів на Україні спільно з польським видавництвом “Medycyna Praktyczna” став переклад і підготовка електронної версії передового польського довідника з внутрішніх хвороб – “Interna Szczeklika”. Його презентація відбулася в червні 2014 року у приміщенні Національної наукової медичної бібліотеки України. З тих пір інформація регулярно оновлюється відповідно до виходу друкованих видань.

У створенні оригінального польського видання “Interna Szczeklika” брали участь близько 350 фахівців з різних галузей медицини.Підготовка української версії довідника тривала цілих 2 роки. Координував її Анатолій Свінціцький, глава Польського медичного товариства на Україні. Завдяки його старанням, до перекладу було залучено близько 30 провідних українських професорів, що охопили практично всі медичні напрямки в Україні.

У наших західних колег можна повчитися згуртованості і самоорганізації. Такі якості польські лікарі виявляють навіть за кордоном, гідно представляючи досягнення своєї батьківщини і ділячись досвідом.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Больше полезной информации о медицине в Польше

    Подпишись на новости медицины Польши