Інтенсивні курси польської медичної мови у Варшаві – як все починалося

Інтенсивні курси польської медичної мови у Варшаві – як все починалося

Мовні курси в Варшаві були створені для швидкої та ефективної МОВНОЇ адаптації до польської медичної термінології українських лікарів, студентів медвузів і медсестер. А вона, ця термінологія, дуже специфічна.

Медична латина майже не використовується. Це пов’язано, в першу чергу, з тим, що польський пацієнт – звичайний робітник або селянин – повинен повністю розуміти, про що йому каже лікар або медсестра. З іншого боку, більшість польських медичних термінів схожі на українські та російські слова, що дозволяє легко їх засвоювати.

Завдяки докурсовій підготовці та авторській методиці занять на курсах медик з України, який приїхав з нульовим рівнем польської мови, вже в Варшаві зможе заговорити польською зі своїми колегами і знатиме основні найчастіше вживані польські медичні терміни. Мало того, кожен учасник складає іспит у Варшавській лікарській палаті – і завжди успішно!

Після цих курсів український медик самостійно зможе:

 • Читати матеріали польських медичних конференцій і польську медичну літературу взагалі.
 • Студенти-медики – приїжджати до польських лікарень на літні стажування, які організовує Європейський фонд розвитку медицини та освіти «ЄВРОМЕД». Наявність сертифікату про закінчення інтенсив-курсу є достатнім підтвердженням для керівника польської лікарні. Також після затвердження та початку фінансування програми «Польський Еразмус+ для «України медичної»» український студент-медик зможе поїхати на стажування в польський медичний вуз.
 • Лікарі та медсестри – самостійно відвідувати польські партнерські лікарні і проходити в них стажування, організовані Європейським фондом розвитку медицини та освіти «ЄВРОМЕД».

Всього в липні, серпні та вересні курси в Варшаві відвідали близько 50 українських медиків. Досвід спілкування, отриманий організаторами в процесі занять, в перервах, на прогулянках по Варшаві, виявив кінцеву потребу медиків з України і допоміг зрозуміти, яка реальна допомога потрібна для її задоволення.

ВСІХ українських учасників цікавило одне – ЗНАЙТИ своє реальне місце в польській, а ширше – європейської медицині, з гідною зарплатою і місцем в суспільстві. Виявилося, що проходження курсів – це не тільки мовна підготовка, а й своєрідна розвідка, можливість зрозуміти, як влаштована польська система охорони здоров’я, як увійти до неї з мінімальними зусиллями. А практика роботи показала, що для цього українському медику треба опанувати великий масив інформації. Щоб аналізувати досвід лікарів українського походження, які працюють в польській медицині, треба розбиратися в нюансах процедур на шляху до працевлаштування. А щоб зрозуміти, який з варіантів підійде саме для цього лікаря, медсестри, студента, потрібно знати всі обставини кожного з них.

Шлях до польської та європейської медицини може набувати різних форм:

 • Оплачуване стажування для студентів-медиків на літніх канікулах.
 • Тимчасове працевлаштування для лікарів з великим клінічним досвідом – поїхати в відпустку і попрацювати за спеціалізацією, отримуючи гідну офіційну зарплату, без необхідності «знімати гроші» з пацієнтів.
 • Тимчасове працевлаштування для інтернів і лікарів другої категорії – поїхати в відпустку і попрацювати в польській лікарні, щоб отримати навички і знання, якими повинен володіти лікар у Польщі та всій Європі.
 • Взаємовигідне співробітництво з польськими лікарнями для особистого лікування пацієнтів сучасними методами, які відсутні в Україні.
 • Постійне працевлаштування в Польщі – у різних варіантах.
 • Нострифікація (підтвердження) лікарського диплома – в полегшеному варіанті.
 • Переведення до польських медвузів та розвиток в польській та європейській медицині – для студентів українських медвузів.
 • Оптимальний шлях у польську медицину – для медсестер з України.
 • Науково-викладацька кар’єра в польській та європейській медицині.

І це не повний перелік можливостей!

Тому, щоб кожен учасник, окрім мовної підготовки, отримав чітке розуміння свого шляху в польську медицину і міг спланувати цей шлях, організатори інтенсив-курсу польської медичної мови фактично створили його заново.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Больше полезной информации о медицине в Польше

  Подпишись на новости медицины Польши