Чи набуде чинності нова програма післядипломного стажування з 1 березня поточного року?

Чи набуде чинності нова програма післядипломного стажування з 1 березня поточного року?

Про нову революційну програму післядипломного стажування лікарів і стоматологів ми чуємо протягом декількох років. Однак дотепер невідомо, чи набудуть чинності анонсовувані раніше МОЗ зміни з початком наступного стажування з 1 березня 2023 р.?

Найбільшою запланованою зміною в рамках програми стажування є персоналізована частина, тобто 6 тижнів, які лікар-стажист може витратити на 3 обрані галузі медицини. Передбачено також нові курси, що охоплюють такі теми, як профілактика в онкології, лікування болю, спілкування з пацієнтом і терапевтичною командою та протидія професійному вигорянню, а також суспільне здоров’я і профілактичні щеплення.

Стажування в галузі акушерства й гінекології (7 тижнів), психіатрії (4 тижні) та анестезіології (1 тиждень) із загальної програми мають бути видалені. Із цього випливає, що тривалість післядипломного стажування після реформи буде менша, хоча відповідний проєкт положення про стажування передбачає, що тривалість стажування залишиться незмінною та становитиме 13 місяців.

Зміни, що стосуються післядипломного стажування, були внесені до Закону про професії лікаря та стоматолога в 2020 р. Спочатку вони повинні були набути чинності з 1 березня 2022 р., але за кілька місяців до цієї дати, у грудні 2021 р., парламент переніс дату реформи на рік – нова програма післядипломного стажування повинна запрацювати з 1 березня 2023 р.

Однак, щоб нова програма запрацювала, необхідно, щоб Міністерство охорони здоров’я затвердило положення, але поки що його проєкт перебуває в стадії суспільних консультацій (станом на 6 лютого 2023 р.), тому воно не тільки не набуло чинності, але й навіть не має остаточного змісту. Цікаво, що в обґрунтуванні проєкту положення можна прочитати про необхідність термінового внесення правових змін, щоб нова програма стажування діяла з 1 березня 2023 року.

На сайті МОЗ немає інформації про діючу на сьогодні програму стажування. Заступник міністра Петро Бромбер, що займається питаннями підготовки медичних кадрів, також не надав офіційної позиції міністерства із цього питання ні в пресрелізі, ні на конференції.

Регіональні лікарські палати не одержували інформації про зміну поточної програми. Майбутнім стажистів повідомляють, що «положення перебуває в процесі затвердження, але ми очікуємо, що воно буде прийняте наприкінці лютого, в останню хвилину перед початком стажування». Головна лікарська палата зверталася із цього приводу до МОЗ, де завірили, що «встигнуть доробити положення до 1 березня».

Як же відбуватиметься стажування з 1 березня? Поки що це невідомо. Поточна ситуація вказує на те, що програма стажування з 1 березня 2023 р. не зміниться. Однак не можна бути впевненим у тому, що не буде змін в останню хвилину.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...


    Подпишись на новости медицины Польши