
Керівництво польських лікарень повідомляє про проблеми із прийняттям на роботу лікарів з-за кордонів ЄС
Адміністрації польських лікарень повідомляють про проблеми із прийняттям на роботу лікарів з-за кордонів ЄС, в основному з України та Білорусі. Причина – повільність МОЗ із виданням дозволів на роботу. Лікарня Яна Павла II у Седльці вже кілька місяців намагається найняти майже 20 лікарів із Білорусі, але їх заявки застрягли в міністерстві й не розглядаються. МОЗ відповідає: «Справа не тільки в нас».
«Уже більше 80 лікарів з України та Білорусі приєдналися до польської системи охорони здоров’я, – повідомив офіційний представник МОЗ Войцех Андрусевич. – На даний момент із більш ніж 200 звернень лікарів з України та Білорусі МОЗ видав 86 дозволів на роботу в Польщі. Із більш ніж 80 заявок від медсестер та акушерок тільки одне було схвалене».
«Передбачалося, що це буде швидше, а на практиці цей процес розтягується на кілька місяців», – говорять директори лікарень, у яких проблеми із прийняттям на роботу лікарів з України та Білорусі. За словами Марчина Кулицького, директора лікарні в Седльці, от уже більше 3 місяців у МОЗ на розгляді знаходяться заяви від 19 лікарів із Білорусі, яких цей шпиталь хотів би прийняти на роботу. Хоча за законом у міністерства є 14 днів на розгляд заяви.
У свою чергу МОЗ пояснює, що заяви та документи іноземних лікарів оцінюють польські консультанти. Тільки на підставі їх висновків міністр ухвалює рішення.
Кілька днів тому міністр охорони здоров’я Адам Недзельський заявив, що лікарі з-за кордонів Польщі являють собою величезний потенціал для польської служби охорони здоров’я. «До нас приїхали більше 200 лікарів. Це цілком реальне джерело енергії для нашої системи боротьби з COVID-19», – заявив міністр охорони здоров’я на пресконференції.
Наразі тільки в міських лікарнях Варшави є майже 400 робочих місць. Про це повідомляє столична мерія. «Лікарі нам потрібні як ніколи. Кожна пара вмілих рук є надзвичайно цінною. Неважливо, з Польщі, Білорусі чи України; лікар, медсестра чи фельдшер. На даний момент дійсно важлива боротьба за життя», – стверджує Кароліна Галецька, прессекретар мерії Варшави.
За словами президента Варшавської окружної медичної палати, в установах первинної медичної допомоги не вистачає 16 тис. лікарів. У тимчасових лікарнях, таких як Південна лікарня у Варшаві, також не вистачає робочої сили.
Поточна динаміка розгляду заяви від лікарів через східний кордон Польщі явно демонструє, що більшість із них залишаються на розгляді або відхиляються. «Кваліфіковані лікарі зі сходу, що говорять польською, хочуть допомогти та не становлять конкуренції польським лікарям. Навпаки – вони можуть допомогти їм у цій боротьбі», – говорить Кшиштоф Стшалковський, голова комітету охорони здоров’я Мазовецького сеймику.