Перетин кордону та карантин у Польщі: як це відбувається на практиці

Перетин кордону та карантин у Польщі: як це відбувається на практиці

Наближається осінь, і багатьох лікарів, які готуються до нострифікації або вже її отримали, хвилює питання – як заїхати до Польщі та чи треба проходити карантин? Сьогодні ми поділимося практичним досвідом перетину кордону та перебування в карантині. Однак відразу звертаємо увагу на те, що лікарі, які мають намір в’їхати до Польщі з метою проходження післядипломного стажування, від карантину звільнені. Але про все по порядку.

Ситуація 1. Лікар їде на післядипломне стажування

Часто лікарі ставлять запитання: післядипломне стажування – це робота чи навчання? Зовсім однозначну відповідь на це запитання дають Закон і професії лікаря та стоматолога. Післядипломне стажування – це один із видів післядипломної освіти, але ще не робота.

Згідно з інформацією, розміщеною на сайті strazgraniczna.pl, до категорії громадян, яким дозволено в’їзд на територію Польщі та які звільнені від карантину, входять учасники програм післядипломної освіти та підготовки фахівців. Тому ваше завдання – довести, що ви потрапляєте саме до цієї категорії. Як це зробити, ми розповідали в нашій попередній публікації.

Актуальний список категорій осіб, яким дозволено в’їзд до Польщі, розміщено за посиланням https://www.strazgraniczna.pl/pl/aktualnosci/8557,Koronawirus-zmiany-na-granicy.html

Категорія, яка нас цікавить, у цьому списку: «uczniowie, studenci, uczestnicy studiów podyplomowych oraz kształcenia specjalistycznego i innych form kształcenia, a także doktoranci kształcący się w Polsce».

Ситуація 2. Перетин кордону у випадку, якщо ви не потрапляєте до категорії громадян, яким дозволено в’їзд на територію Польщі

Якщо ви не потрапляєте до категорії громадян, яким дозволено в’їзд до Польщі, але у вас є поважна причина, то, швидше за все, польські прикордонники вас пропустять. У будь-якому разі рішення приймається індивідуально на підставі наданих документів і запрошення, складеного у вільній формі. І тут важливо, щоб у вас було місце для перебування в карантині.

Ми розповімо про вдалий досвід в’їзду до Польщі з України в самий розпал обмежень лише на підставі біометричного паспорта – ні візи, ні посвідки на проживання в даному випадку не було, але була поважна причина. Кордон треба було перетинати близькому родичеві лікарки з України, яка з 1 березня 2020 р. перебуває на післядипломному стажуванні в Польщі.

Для зазначення причини в’їзду було підготовлене запрошення польською мовою у довільній формі, адресоване начальникові польської прикордонної служби. До нього додавалися фотокопії всіх документів, які згадувалися в заяві. Крім причини необхідності в’їзду на територію Польщі також були зазначені адреса для перебування в 14-денному карантині та номер телефону хазяїна квартири.

Пошук квартири для перебування в карантині – окрема історія. У нашому випадку із квартирою допомогли польські колеги-лікарі. Якщо знайомих, які можуть допомогти із квартирою для карантину, немає, то доведеться знімати. Ціна приблизно 140 зл. на добу з людини.

На кордоні необхідно повідомити прикордоннику номер контактного телефону, за яким буде здійснюватися моніторинг дотримання карантину. Бажано, щоб це був польський номер. Після приїзду до місця перебування в карантині необхідно встановити на телефон (смартфон, айфон) додаток «Kwarantanna domowa».

Двічі на добу у випадковий час у додатку надходять повідомлення про необхідність зробити селфі протягом 30 хвилин від моменту отримання даного повідомлення. Крім того, раз на день до місця перебування в карантині приїжджає поліція та здійснює візуальну перевірку – просить підійти до вікна.

Залишати квартиру, у якій проходиш карантин, суворо заборонено. Порушення чревате штрафом до 30 тис. зл. Тому треба потурбуватися про запас провізії на 14 днів або можна скористатися сервісом служби доставки продуктів.

На 10-ту добу перебування в карантині надходить повідомлення з контактними даними лабораторій, у яких обов’язково необхідно здати безплатний тест на коронавірус. Поїхати до лабораторії можна тільки на власному автомобілі.

Послугами таксі та громадського транспорту користуватися заборонено.

Якщо своєї машини немає, то треба телефонувати до лабораторії та домовлятися, щоб за адресою, де ви проходите карантин, приїхали спеціалісти для взяття матеріалу на тест. Лабораторія дає результат через 3 доби, але вийти із квартири, де ви проходите карантин, можна тільки через добу після офіційного підтвердження лабораторії, що ваш тест на коронавірус негативний.

P. S. Правила карантину змінюються залежно від розвитку ситуації. Ми будемо уважно відстежувати її та інформувати наших читачів. Стежте за нашими публікаціями, щоб залишатися в курсі подій.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Больше полезной информации о медицине в Польше

    Подпишись на новости медицины Польши