Де і як бажають працювати польські лікарі? Результати дослідження Польської національної профспілки лікарів

Де і як бажають працювати польські лікарі? Результати дослідження Польської національної профспілки лікарів

Польська національна профспілка лікарів опублікувала результати дослідження «Як змінюється медичний ринок праці? Лікар як працівник 2020-2022». Перше таке дослідження було проведено в 2020 р., наступне – цього року, дослідники порівняли результати та дійшли таких висновків.

1. Польські лікарі все рідше готові працювати в декількох місцях, проте більше 60 % опитаних працюють на двох робочих місцях. Найчастіше лікарі суміщають роботу у відділенні та прийом у поліклініці або амбулаторії. Водночас невелика частина опитаних працюють у 4-5 місцях. Однак якщо в 2020 р. їхня частка становила 18 %, то цього року вона зменшилася до 13 %. На одному робочому місці в 2020 р. працювали 24 % лікарів, а цього року – 27 %.

Гражина Цебула-Кубат, голова правління профспілки, із цього приводу зазначила таке: «Лікарі не хочуть багато працювати, у них є особисте життя. До того ж лікар повинен приділяти досить багато часу своїм пацієнтам, щоб процес лікування був якісним і безпечним».

2. У приватній системі привабливі зарплати, а в державній – можливість професійного розвитку. Польські лікарі все частіше віддають перевагу праці в приватному секторі.

Серед опитаних 50 % уважають, що перевагою роботи в державному секторі є можливість професійного розвитку. Також серед переваг державної системи охорони здоров’я, оплачуваної за рахунок коштів Національного фонду охорони здоров’я, 41 % опитаних відзначили можливість надання якісної медичної допомоги, а 20 % оцінили атмосферу в колективі.

Утім, у приватному секторі медики насамперед цінують: оплату праці (80 %), організацію праці (56 %), ставлення до працівника (38 %). Варто також зазначити, що саме ці три фактори – винагорода, організація праці та ставлення до співробітника польські лікарі розглядають як найбільш значущі під час вибору місця роботи.

3. У ході опитування лікарів запитали: скільки вони хотіли б заробляти, працюючи виключно в бюджетній сфері? 45 % респондентів зазначили 15-20 тис. злотих нетто. Як указують автори дослідження, приблизно таку суму називали лікарі під час попереднього опитування, проведеного в 2020 р. Тобто розмір бажаної винагороди не змінився, незважаючи на інфляцію. Лише для 1 % опитаних вистачило б 7-10 тис. злотих.

Результати дослідження показують, що більшість лікарів готові працювати в одному місці, але за умови, що вони будуть одержувати відповідну винагороду.

Виникає запитання: хто ж тоді закриє величезну кадрову яму, яка виникне, якщо лікарі перестануть працювати за сумісництвом, особливо враховуючи кадровий дефіцит, який наразі спостерігається в польській системі охорони здоров’я?

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...


    Подпишись на новости медицины Польши