Законопроєкт про обов’язкову вакцинацію в Польщі відхилено, на черзі проєкт про обов’язкове тестування

Законопроєкт про обов’язкову вакцинацію в Польщі відхилено, на черзі проєкт про обов’язкове тестування

Польський парламент відхилив законопроєкт про обов’язкову вакцинацію, який був винесений на розгляд депутатів головою правлячої партії PiS Ярославом Качинським. Цей проєкт не підтримали як депутати від опозиції, так і третина представників правлячої партії.

Нагадаємо, що на етапі обговорення даного проєкту польські роботодавці зверталися з листом до прем’єр-міністра Польщі із проханням надати їм право відправляти нещеплених співробітників у неоплачувані відпустки.

Наслідки провалу законопроєкту про обов’язкову вакцинацію можна умовно поділити на хороші та погані. Як уважають експерти, відхилення проєкту закону може вартувати посади міністрові охорони здоров’я Польщі, який давно дратує медичну спільноту своїми ініціативами.

Водночас у Польщі як і раніше немає ефективного рішення, спрямованого на боротьбу з епідемією COVID-19. Однак гучний провал одіозного законопроєкту вселяє надію в те, що наступні ініціативи в цій сфері будуть розроблятися акуратніше, з ретельним опрацюванням усіх положень.

У Польщі постійно вживаються заходи, спрямовані на зниження загрози швидкого поширення вірусу серед населення. Однак їх ефективність сумнівна. Наприклад, із самого початку пандемії слабким місцем було та залишається тестування. На сьогоднішній день Польща провела близько 790 тис. тестів на мільйон жителів. А, скажімо, Данія подолала оцінку в 20 млн тестів на мільйон жителів.

Восени 2020 р. міністр охорони здоров’я Адам Недзельський виступив з ініціативою тестувати пацієнтів із симптомами інфекції. Тобто той факт, що в більшості інфікованих немає симптомів, міністр проігнорував.

Зараз маятник, схоже, гойднувся в інший бік, і уряд зробив ставку на загальний доступ до тестів під час п’ятої хвилі. Одним із ключових моментів даної стратегії має стати проведення безплатних тестів на антигени в аптеках. Згідно з рішенням, запропонованим міністерством охорони здоров’я, з 27 січня поточного року кожний, хто почувається погано, може безплатно зайти до аптеки та пройти тест на інфекцію SARS-CoV-2.

Але як це виглядає в цифрах? У Польщі близько 13 тис. аптек, з них у програмі вакцинації проти COVID-19 – лише 1 тис. Протягом декількох днів фахівці намагалися переконати міністра охорони здоров’я в тому, що впроваджувати тести в аптеках – не краща ідея, оскільки провести тестування безпечно можуть деякі з них. Міністр традиційно проігнорував думку фахівців. У результаті ранком 27 січня лише 64 аптеки були в програмі тестування, а до полудня їх кількість збільшилася до 105.

Лікарі наполягають на тому, що тестувати необхідно людей під час надходження до стаціонару, де ми маємо справу не тільки із закритим середовищем, але й з людьми, особливо схильними до важкого перебігу хвороби. Відмова від загального тестування заощадить час і ресурси, а ефект може бути навіть парадоксально кращим, адже людина, яка йде до пункту тестування, завжди може стати додатковим джерелом зараження та прискорити циркуляцію вірусу.

Однак у планах уряду – повсюдне планове тестування. Ця ідея має стати ядром проєкту, який розробляється натомість відхиленого проєкту про обов’язкову вакцинацію. Заступник голови парламентського Комітету з охорони здоров’я Болеслав Пеха заявив, що мета нового проєкту – змусити поляків регулярно проходити тестування. Але, поки документ буде прийнятий, хвиля вляжеться, і ініціатива втратить сенс.

Нагадаємо, що з 1 березня всі медики в Польщі, зайняті в установах охорони здоров’я, незалежно від форми власності, мають бути щеплені двома дозами вакцини. На сьогодні всім пацієнтам, що надходять до стаціонару, проводять PCR-тести незалежно від наявності симптомів інфекції.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Больше полезной информации о медицине в Польше

    Подпишись на новости медицины Польши