Нові правила вступу до резидентури: про що потрібно подбати лікарю-іноземцю заздалегідь?

Нові правила вступу до резидентури: про що потрібно подбати лікарю-іноземцю заздалегідь?

Як ми вже повідомляли, з осені поточного року в Польщі стартує нова загальнодержавна програма спеціалізації лікарів і стоматологів. Це передбачене змінами до Закону про професії лікаря та стоматолога, які набули чинності 1 серпня 2022 р., у зв’язку із чим міністерство охорони здоров’я винесло на суспільне обговорення проєкт відповідного розпорядження. Серед іншого, проєкт передбачає нові правила приймання до резидентури.

Згідно з новими правилами, лікар подає заявку на навчання за фахом через Систему моніторингу освіти медичних працівників (SMK) на ім’я директора Центру післядипломної медичної освіти (SMKP). Директор SMKP здійснює формальну оцінку заявки та визначає кількість балів.

Заявка включає такі відомості:

  • про наявність або відсутність спеціалізації 1-го чи 2-го ступеня або звання спеціаліста (це стосується лікарів, які хочуть здобути нову спеціалізацію);
  • про те, скільки разів лікар розпочинав навчання за спеціальністю (стосується тих лікарів, які розпочали навчання за певною спеціальністю, але хочуть його припинити й розпочати навчання за іншою спеціальністю);
  • про причину повторного вступу до резидентури (якщо це пов’язане зі станом здоров’я, то довідку від лікаря-профпатолога).

Крім того, необхідно надати:

  • копію ліцензії на лікарську практику (PWZ),
  • копію свідоцтва про позитивний результат підсумкового іспиту (LEK/LDEK),
  • копію документа, що підтверджує середнє арифметичне оцінок, отриманих під час навчання в університеті, і застосовувану в університеті шкалу оцінок. Причому середнє арифметичне екзаменаційних оцінок, отриманих під час навчання у виші, де шкала оцінок була відмінною від 5,0, необхідно перетворити в шкалу 5,0.

Звертаємо увагу лікарів, які планують вступати до резидентури в Польщі, що документ, який підтверджує середнє арифметичне оцінок, отриманих під час навчання в університеті, і застосовувану в університеті шкалу оцінок варто запросити заздалегідь, щоб під час вступу до резидентури не виникло проблеми на рівному місці.

SMK може запросити оригінали документів. Якщо якихось документів із перерахованого вище списку не буде вистачати, то на їхнє надання на вимогу SMK у лікаря буде лише 5 днів. У разі якщо він не надасть усі документи, заявка розглядатися не буде.

Якщо лікар буде подавати заявку на навчання за спеціальністю в режимі нерезидентському, то він повинен надати, крім перерахованих вище документів:

  • копію згоди роботодавця на проходження навчання за спеціальністю, у якій вказуються форма навчання та обсяг взаємних зобов’язань,
  • копію довідки від роботодавця про робочий час і строк, на який укладено трудовий договір.

Бали нараховуються за результати LEK/LDEK (максимум 200), наукові публікації, розміщені в наукометричних базах даних. Також додаткові бали можна одержати за наявність не менше 3 років трудових або службових відносин за останні 5 років із роботодавцем, який надає лікареві місце для резидентури. Це може бути актуально для лікарів, які спочатку працевлаштувалися за спрощеною процедурою, відпрацювали 3 роки, потім підтвердили диплом, склали підсумковий іспит і вирішили здобувати спеціалізацію в тій самій лікарні.

Якщо лікар у Польщі підтвердить спеціалізацію, здобуту на батьківщині, то в Польщі він може здобути спеціалізацію II рівня. Наприклад, анестезіологи, терапевти, хірурги та деякі інші лікарі-спеціалісти можуть вступати до резидентури з трансплантології.

Оскільки нові правила приймання до резидентури передбачають можливість подання заявки відразу в 15 воєводствах, то після оголошення результатів кваліфікаційної процедури лікар зобов’язується протягом 7 днів прийняти рішення щодо місця спеціалізації та повідомити воєвод про відмову від інших.

Подавати заявку та документи на навчання за спеціальністю треба буде до 28 лютого — у разі проведення кваліфікаційної процедури з 1 по 31 березня; до 30 вересня — у разі проведення кваліфікаційної процедури з 1 по 31 жовтня. Звертаємо увагу, що дати проведення LEK/LDEK припадають на кінець вересня та кінець лютого. Тому ми радимо складати підсумковий іспит заздалегідь, наприклад, відразу після початку післядипломного стажування, або через пів року після його початку.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 оценок, среднее: 1.00 из 5)
Loading...

Больше полезной информации о медицине в Польше

    Подпишись на новости медицины Польши