Польське громадянство від Президента

Польське громадянство від Президента

Якщо ви – медичний працівник і вирішили переїхати до Польщі, то вам буде цікаво дізнатися про можливість отримання польського громадянства через Президента.

Як подати заяву?

Якщо ви перебуваєте в Польщі на підставі візи, то можете подати заяву тільки через польського консула, за місцем вашого постійного проживання (тобто треба повернутися до своєї країни).

Якщо ж підставою для вашого перебування в Польщі є тимчасова або постійна посвідка на проживання (карта побиту), то заяву та документи треба подавати воєводі за місцем постійного проживання.

Строк дії вашої карти проживання, паспорта або проїзного документа не може бути менше 6 місяців на момент подання заяви. Щоб подати заяву на польське громадянство, необхідно замовити візит через онлайн-календар.

Які документи потрібно подати?

Необхідно подавати оригінали документів та їх присяжні переклади. До заяви додаються фото, сторінка закордонного паспорта з особистими даними та документи, які обґрунтовують ваше бажання отримати польське громадянство, зазначені в заяві. Це можуть бути рекомендаційні листи, переклад диплома, свідоцтва про нострифікацію та складання мовного іспиту тощо.

Які можуть бути підстави?

Президент може присвоїти польське громадянство будь-якому іноземцеві. У цьому випадку немає чітких критеріїв і вимог до кандидата, тому важливо переконати, що ви дійсно заслуговуєте присвоєння вам польського громадянства.

Наприклад, підставою можуть бути:

  • польське коріння;
  • дружина/чоловік із польським корінням або громадянин Польщі;
  • професійна та громадська діяльність на благо польського суспільства та ін.

Подвійне громадянство в Польщі не заборонене – відмовлятися від колишнього громадянства не треба.

P. S. Президент Республіки Польща надає польське громадянство або відмовляє в його наданні, накладаючи резолюцію на заяву. Рішення Президента з питань громадянства не вимагають обґрунтування та не підлягають оскарженню. Але у випадку відмови в іноземця є можливість отримання польського громадянства іншими способами.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...


    Подпишись на новости медицины Польши