З 1 березня 2022 р. усі медпрацівники Польщі будуть зобов’язані прищепитися проти COVID-19

З 1 березня 2022 р. усі медпрацівники Польщі будуть зобов’язані прищепитися проти COVID-19

22 грудня міністр охорони здоров’я Польщі підписав розпорядження про обов’язкову вакцинацію медичних працівників. З березня 2022 року кожний медичний працівник повинен буде пройти повну імунізацію.

«Хочу подякувати організаціям медичного самоврядування за підтримку ідеї введення обов’язкової вакцинації для медичних професій. Я вже підписав відповідне розпорядження із цього приводу. Медики подають хороший приклад своїм пацієнтам», – написав Адам Недзельський у Twitter.

Вимога про обов’язкову вакцинацію буде поширюватися на всіх медичних працівників у всіх установах охорони здоров’я, включаючи фармацевтів. Водночас рішення про обов’язкову вакцинацію вчителів і співробітників силових структур поки що не прийняте.

«Починаючи з 1 березня наступного року кожний медичний працівник повинен буде документально підтвердити, що він отримав повну вакцинацію. Це означає, що до 1 березня він уже повинен бути повністю вакцинований», – повідомив Войцех Андрусевич, прессекретар МОЗ.

МОЗ також повідомив, що в Польщі з 1 лютого і сертифікат covid після повної вакцинації, і сертифікат після ревакцинації будуть дійсні протягом 9 місяців, а не року, як було раніше. У МОЗ зазначили, що всі попередні сертифікати також будуть дійсні протягом 9 місяців.

Органи медичного самоврядування дотримуються думки, що введення обов’язкових захисних щеплень від COVID-19 для медичних працівників виправдане у зв’язку з абсолютною необхідністю гарантії безпеки здоров’я пацієнтів і безпечного надання медичних послуг особами, які виконують медичну професію та постійно контактують із пацієнтами.

«Органи медичного самоврядування рекомендують імунізацію проти COVID-19 як основу для профілактики, пов’язаної із запобіганням пандемії COVID-19, тому вони не бачать ніяких протипоказань для уряду Республіки Польща щодо введення обов’язкових профілактичних щеплень проти COVID-19 для медичних працівників», – говориться в спільній заяві організацій самоврядування медичних професій.

Медики також підкреслюють, що необхідно терміново провести законодавчу роботу з метою поступового поширення обов’язку вакцинуватися на інші категорії населення, зокрема ті, які особисто контактують із великою кількістю людей. Ініціативу підтримали представники Вищої медичної ради, Вищої ради медсестер та акушерок, Національної ради фізіотерапевтів, Національної ради лабораторних діагностів і Вищої фармацевтичної ради.

Важливо також знати, що віднедавна особи, які в’їжджають до Польщі із країн, які не входять до Шенгенської зони, обов’язково повинні здати тест на COVID-19 незалежно від наявності сертифіката. Тобто наявність сертифіката не звільняє мандрівника від необхідності пройти тест на кордоні. Результат тесту повинен бути відомий не пізніше ніж протягом 24 годин.

Із цього правила є ряд винятків. Так, наприклад, від обов’язку проходити тестування звільнені особи, які приїхали до Польщі з метою підтвердження професійної кваліфікації. Тобто у випадку, коли лікар їде на іспит мовний або для підтвердження диплома, він не зобов’язаний здавати тест. Звертаємо увагу, що лікарі, зайняті в державних, комунальних і приватних установах охорони здоров’я, від обов’язку проходити тест на кордоні не звільнені.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Больше полезной информации о медицине в Польше

    Подпишись на новости медицины Польши