МОЗ Польщі розширює можливості для здобуття спеціалізації для лікарів

МОЗ Польщі розширює можливості для здобуття спеціалізації для лікарів

Ми неодноразово інформували наших читачів про те, як у Польщі лікарі здобувають спеціалізацію. Однак не буде зайвим ще раз нагадати про те, що на спеціалізоване навчання мають право вступати не тільки польські лікарі, але й іноземні в разі виконання таких умов:

  • підтвердження диплома,
  • складання мовного іспиту,
  • проходження післядипломного стажування,
  • складання підсумкового лікарського іспиту (Lekarski egzamin końcowy – LEK).

Вступ на спеціалізацію здійснюється на підставі конкурсного відбору за результатами LEK двічі на рік – восени та навесні. Серед найскладніших для вступу – ендокринологія, офтальмологія, дерматологія й донедавна – радіологія. Найпростіше вступити на такі спеціалізації, як терапія, педіатрія, загальна хірургія.

30 січня Міністерство охорони здоров’я Польщі опублікувало список місць у резидентурі, які будуть доступними навесні. У майбутньому весняному відборі на спеціалізацію міністр передбачив аж 4 178 місць, що на 2 178 більше, ніж торік. Це величезний приріст. До того ж навесні резидентських місць буде ненабагато менше, ніж під час осіннього набору, який завжди сприймався як більш масштабний.

Можна припустити, що в такий спосіб міністерство відповіло на дорікання, які надійшли на його адресу восени у зв’язку з тим, що тоді міністр передбачив менше місць, ніж було потенційних резидентів. Якщо така тенденція збережеться, то це стане аргументом для критиків відкриття додаткових медичних факультетів у вищих навчальних закладах без статусу університету. Звичайно, виникає запитання, чи дійсно лікарні готові проводити профільне навчання для такої кількості резидентів?

Навесні 2023 р. найбільшу кількість місць традиційно передбачено для терапії, сімейної медицини, педіатрії, анестезіології та реанімації. У першу п’ятірку спеціалізацій за кількістю місць також увійшла «радіологія та візуальна діагностика», яка завжди мала велику популярність серед польських лікарів і відрізнялася досить високим прохідним порогом.

Незважаючи на те, що загальна кількість місць на спеціалізації, які зазвичай відрізняються високими прохідними балами (ендокринологія, офтальмологія, дерматологія), менше, ніж під час осіннього набору, у деяких воєводствах дивує досить велика кількість місць на дерматологію – 6 і 8.

Збільшення кількості резидентських місць, імовірно, з полегшенням сприймуть усі ті, хто чекає набору на спеціалізацію найближчим часом. За більшою частиною спеціальностей можна чекати на більш низькі пороги, ніж під час набору восени 2022 р. Також видно, що МОЗ робить акцент на спеціалізації, де відчувається найбільший кадровий дефіцит. Тому саме за цими спеціалізаціями можна чекати найбільше зростання кількості резидентських місць під час наступного набору.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...


    Подпишись на новости медицины Польши