Міністерство охорони здоров’я опублікувало проєкт постанови, що стосується LEW і LDEW

Міністерство охорони здоров’я опублікувало проєкт постанови, що стосується LEW і LDEW

Міністерство охорони здоров’я опублікувало проєкт постанови, присвяченої проблематиці нових кваліфікаційних іспитів для лікарів і стоматологів, які здобули освіту за межами ЄС. Нагадаємо, що в 2020 р. Сейм прийняв поправки до Закону про професії лікаря та стоматолога, які передбачають можливість підтвердження диплома не тільки через нострифікацію, але й через верифікацію.

Лікарський верифікаційний іспит (LEW) і лікарський стоматологічний верифікаційний іспит (LDEW) передбачені в Законі як альтернатива нострифікації. Проєкт постанови МОЗ містить положення, що визначають порядок проведення іспиту, сфери медицини, які будуть відображені в тестових запитаннях, вартість іспиту та ін.

У випадку LEW питання будуть стосуватися таких частин медицини:

 • внутрішні хвороби із сімейною медициною;
 • педіатрія з неонатологією;
 • загальна хірургія із травматологією;
 • акушерство та гінекологія;
 • невідкладна медицина та інтенсивна терапія;
 • психіатрія.

Що стосується стоматологів, то тематичний обсяг запитань охоплює такі галузі:

 • консервативна стоматологія;
 • стоматологічна хірургія із щелепно-лицевою хірургією;
 • протезування зубів;
 • ортодонтія;
 • дитяча стоматологія;
 • пародонтологія.

Як зазначає МОЗ, список цих медичних дисциплін був складений на основі результатів консультацій із Конференцією ректорів академічних медичних університетів і складений таким чином, щоб LEW/LDEW перевіряли знання, які повинен продемонструвати випускник медичного/стоматологічного факультетів у польському медичному університеті.

Звертаємо увагу, що, на відміну від нострифікаційних іспитів, LEW і LDEW не передбачають питань у сфері права та юриспруденції, а також етики та деонтології.

У проєкті постанови МОЗ також описано правила призначення екзаменаційної комісії, у тому числі завдання Центру медичних іспитів (CEM), пов’язані з набором кандидатів до цієї комісії.

Також визначено правила співпраці CEM з відповідними воєводствами (серед іншого йдеться про підтримку CEM у наданні площ, призначених для проведення LEW і LDEW, їх підготовку до даного іспиту, включаючи канцелярське та інше офісне приладдя, необхідне для проведення LEW або LDEW). Деталі будуть визначені в договорах, укладених директором СЕМ з окремими воєводствами.

У проєкті докладно описано процедури, пов’язані із проведенням експертизи результатів іспитів та їх скасуванням. Також визначено розмір реєстраційного внеску за ці іспити в розмірі 650 зл. Для порівняння: нострифікаційний іспит у Білостоці коштує близько 3 200 зл.

Заява на участь в іспитах можна буде подавати:

 • до 28 лютого – для весняного іспиту;
 • до 31 липня – для осіннього іспиту.

Іспит триватиме 4 години. Ті, хто складатимуть іспит, отримають брошури з тестовими запитаннями та картки для відповідей. Усього буде передбачено 200 запитань із 5 варіантами відповідей, лише один з яких правильний. Для успіху необхідно буде набрати мінімум 60 % правильних відповідей. У принципі LEW/LDEW нагадують підсумкові лікарський і стоматологічний іспити (LEK/LDEK), які польські лікарі складають після річного післядипломного стажування.

Нагадаємо, що у випадку дискваліфікації той, хто складає, зможе знову приступити до іспиту тільки через рік, тобто до наступного LEW/LDEW його не допустять.

Через 2 тижні обговорення проєкту постанови МОЗ закінчиться. Очікується, що до кінця січня документ буде підписаний Міністром і набуде чинності, і тоді всі бажаючі зможуть подати заяви та документи для участі в новому верифікаційному іспиті. Бажаємо успіхів!

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Больше полезной информации о медицине в Польше

  Подпишись на новости медицины Польши