Які лікарі потрібні в Польщі?

Які лікарі потрібні в Польщі?

Останній звіт Євростату, опублікований у липні 2019 р., свідчить про те, що в Польщі на 1 000 жителів доводиться 2,4 лікаря. Це гірший результат в ЄС. Дані підтверджує звіт Організації економічної співпраці та розвитку (OECD) «Health at a Glance 2019», де також показано, що кількість лікарів у Польщі не збільшується за останні майже 20 років.

Греція перебуває на вершині рейтингу з показником 6,1 лікаря на 1 000 жителів, що майже втричі більше, ніж у Польщі. На другому місці – Австрія (5,2). Польща знаходиться за Литвою (4,5), що посідає 3-тє місце в рейтингу, а також Німеччини (4,2) або Чехії (4,1). Тільки в Туреччині (1,8) менше лікарів на 1 000 жителів, ніж у Польщі.

Водночас, згідно з даними Вищої народної ради (NRL), на кінець вересня 2019 р. у Польщі працюють приблизно 140 тис. практикуючих лікарів і 37 тис. практикуючих стоматологів. Таким чином, індекс кількості лікарів на 1 000 жителів становить 3,6, що майже стільки ж, скільки в середньому по країнах ОЕСР.

Чому ж виникла така різниця? Міністр охорони здоров’я Польщі в інтерв’ю одному з популярних польських видань пояснює це неправильним збором та обробкою статистичних даних. «За даними OECD, показник кількості лікарів у Польщі становить 2,38. Але підрахунок проводився на підставі звітів державних лікарень. А у випадку з деякими іншими групами, наприклад співробітниками поліклінік, ці дані є неточними», – відзначив голова відомства, коли його запитали про кадрову кризу у сфері охорони здоров’я.

Однак це не пояснює тривожної тенденції, яка спостерігається вже майже 20 років. Звіти ОЕСР за 2001–2019 рр. показують, що кількість лікарів у Польщі не збільшується.

Найбільш затребувані спеціальності

Згідно з останніми даними МОЗ Польщі для резидентури за медичними спеціальностями (1–31 жовтня 2019 р.) передбачено 4 126 місць.
Нижче наводимо ТОП-10 найбільш затребуваних фахівців, для яких Міністерство передбачило найбільшу кількість резидентських місць:

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Больше полезной информации о медицине в Польше

    Подпишись на новости медицины Польши