Коли ж буде опубліковано закон, що полегшує працевлаштування іноземних лікарів у Польщі?

Коли ж буде опубліковано закон, що полегшує працевлаштування іноземних лікарів у Польщі?

Ми продовжуємо тримати руку на пульсі подій, пов’язаних із прийнятим Польським Сеймом законом, спрямованим на боротьбу із кризовою ситуацією, яка виникла в охороні здоров’я Польщі у зв’язку з епідемією коронавірусу. Його окремі положення передбачають полегшення працевлаштування лікарів-іноземців без нострифікації та мовного іспиту.

Поточну ситуацію із цим документом прокоментувала канцелярія Рафала Янішевського, юриста, який з 1998 р. займається питаннями фінансування охорони здоров’я. Як зазначають фахівці у сфері медичного права, так званий антиковідний закон спричиняє суперечки в медичній спільноті. Незважаючи на те, що документ підписано президентом, він дотепер не опублікований у «Віснику законів».

Офіційний представник уряду недавно заявив, що набуття чинності закону буде означати виплату додаткової винагороди практично всім лікарям. А головна мета постанови полягала в забезпеченні додаткових виплат для працівників системи охорони здоров’я, що перебувають на передовій боротьби з COVID-19.

Тим часом з’явився новий законопроєкт, яким передбачено зміни до антиковідного закону в частині додаткової винагороди для медичного персоналу. Зокрема, цей документ взагалі скасовує додаткову винагороду для медиків. Зараз цей проєкт знаходиться в Сенаті й буде розглянутий наприкінці листопада.

Але якось мотивувати медичний персонал працювати у відділеннях, де лікують пацієнтів із COVID-19, треба. Тому міністр охорони здоров’я видав наказ для Національного фонду охорони здоров’я, з якого випливає, що медичному персоналу має виплачуватися додаткова винагорода, і ця доплата повинна становити 100 % від базової оплати праці.

Норма про додаткову заробітну плату поширюється не на весь медичний персонал, а тільки на медиків, які працюють у лікарнях II і III рівнів захисту від COVID та мають прямий контакт із пацієнтами з підозрою на вірусну інфекцію SARS-CoV-2.

Крім того, право на додаткову винагороду мають медичні працівники, зайняті в госпітальних відділеннях невідкладної медичної допомоги, медичні рятувальні бригади, у тому числі санавіація, і співробітники, які виконують лабораторну діагностику в лабораторіях лікарень I, II і III рівня захисту від вірусів, з якими Національний фонд охорони здоров’я підписав контракт на виконання тестів для SARS-CoV-2.

А що з лікарями-іноземцями?

Положення, що полегшують працевлаштування лікарів, які здобули освіту за межами ЄС, без нострифікації та мовного іспиту, залишилися незмінними. Але, оскільки вони не набули чинності, алгоритм такої процедури відсутній. Наразі лікарні не видають клопотань про надання права на медичну діяльність для лікарів із непідтвердженими дипломами.

Утім, міністр праці підготував проєкт розпорядження, згідно з яким дозвіл (zezwolenie) на роботу в Польщі лікарям-іноземцям не буде вимагатися. У свою чергу, Головна лікарська палата звертає увагу, що дане положення в пропонованій редакції буде поширюватися не тільки на лікарів, які отримали ліцензію, але й на тих, хто такої ліцензії не має, а виконує в Польщі обмежені функції.

P.S.: Ситуація з антиковідним законом виглядає казуїстично. Закон прийнятий, але не опублікований, тому не набув чинності. Сейм підготував проєкт закону, який вносить зміни до неопублікованого антиковідного закону. Новий проєкт повинен розглянути Сенат і затвердити Сейм. А вже після цього можна чекати на опублікування у «Віснику законів» закону, який серед іншого полегшує працевлаштування лікарів-іноземців.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...