У Польщі радіологи на вагу золота

У Польщі радіологи на вагу золота

Після оголошення в Польщі стану епідемічної загрози в березні 2020 р. Національний фонд охорони здоров’я ввів обмеження на прийом планових пацієнтів. Це стосувалося не тільки планових операцій, але й планових обстежень, у тому числі магнітно-резонансної та комп’ютерної томографії, проведених в амбулаторних умовах. Однак навесні 2021 р. уряд вирішив скасувати обмеження для пацієнтів.

Після скасування обмежень кількість послуг збільшилася, але пацієнти як і раніше тижнями чекають на результати обстежень. Причина в тому, що в державних установах охорони здоров’я гостро не вистачає радіологів, які можуть інтерпретувати результати магнітно-резонансної та комп’ютерної томографії. Така ситуація пов’язана з великим відпливом радіологів із державних установ у приватні, де їм платять у кілька разів більше.

Згідно з даними Національного фонду охорони здоров’я, за останні 3 роки кількість магнітно-резонансних і комп’ютерних томографій суттєво збільшилася й наразі коливається в районі 120 тис. на місяць. Нагадуємо, що йдеться тільки про діагностику, проведену в амбулаторних умовах.

Владислав Перчалук, директор спеціалізованої лікарні в Битомі, прокоментував поточну ситуацію так. «Доступність послуг, звичайно, покращилася, але час отримання результату не зменшився. Результат усе одно доводиться чекати кілька тижнів, а іноді й кілька місяців. Опис має бути виконаний рентгенологом. Часто візуалізацію обстеження необхідно відправляти спеціалісту в інший кінець Польщі».

За даними Вищої медичної палати, у країні налічується 4 300 рентгенологів і спеціалістів із візуальної діагностики. Торік під час осіннього прийняття до резидентури налічувалося всього 55 місць для радіологів на всю країну. Для порівняння: для педіатрів було передбачено більше 200 місць, а педіатрів усе одно не вистачає.

Мацей Банах, спеціаліст у галузі охорони здоров’я Інституту польської матері в Лодзі розповів таке: «Коли були зняті обмеження на резонансну-магнітно-резонансну та комп’ютерну томографію, ряд приватних клінік у Лодзі інвестували в обладнання для проведення цих досліджень і почали наймати спеціалістів. Вони просто перекупили радіологів у державних установ».

За одиницю обстеження НФЗ платить близько 500-700 зл. Радіолог у Польщі може працювати віддалено, у тому числі і як субпідрядник, описуючи обстеження 24 години на добу.

Для радіологів з України, Білорусі та Росії сьогодні є унікальна можливість продовжити кар’єру в Польщі. Лікарі із цією спеціальністю досить затребувані, а умови для професійного зростання й розвитку дуже сприятливі, адже резидентських місць мало, а наші лікарі можуть підтвердити свою спеціалізацію, не вступаючи до резидентури. Не упустіть свій шанс!

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Больше полезной информации о медицине в Польше

    Подпишись на новости медицины Польши