Не складено LEK? Верховна лікарська рада виступає за визнання права на лікарську діяльність

Не складено LEK? Верховна лікарська рада виступає за визнання права на лікарську діяльність

Президія верховної лікарської ради (NRL) хоче термінових змін до законодавства про роботу лікаря та лікаря-стоматолога для тих, хто закінчив післядипломне стажування й не зміг отримати позитивної оцінки на LEK і, як наслідок, повного права на лікарську діяльність.

Пов’язане це з останніми змінами в 7-му артикулі закону про професію лікаря та лікаря-стоматолога, який передбачає надання права на лікарську діяльність для лікарів-іноземців, які отримали диплом у країнах, що не є членами Європейського союзу, без процедури підтвердження диплома в Польщі.

Лікарське самоврядування буде боротися за можливість для польських лікарів отримати право на лікарську діяльність у разі неуспішної спроби LEK. Співтовариству здається логічним і правильним, щоб такі лікарі отримували такі ж потурання, як і лікарі з інших країн.

Верховна лікарська рада вважає, що можливість роботи іноземців за новим законом дискримінує поляків, які пройшли стажування та не склали іспит. За результатами LEK, близько 10-20 % лікарів отримують незадовільний результат. «Тож чому вони не можуть працювати в умовах епідемічної загрози, поки готуються до наступної спроби? Особливо важливо дозволяти таким лікарям працювати в умовах нестачі персоналу,» – підкреслюють у раді.

Президія ради вважає за обов’язкове появу в законі пунктів, що стосуються тих, хто не склав іспит, за аналогією з пунктами для лікарів-іноземців. Відповідальність за ухвалення рішення та допущення лікарів до практики також планується покласти на міністра охорони здоров’я. Передбачається, що лікареві буде надана можливість роботи в конкретній установі протягом 5 років, упродовж яких він повинен буде скласти з позитивним результатом LEK або LDEW. Інакше після закінчення строку він остаточно втратить право на лікарську діяльність.

Як гадаєте: справедливо?

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Больше полезной информации о медицине в Польше

    Подпишись на новости медицины Польши