Медсестра в Польщі – дефіцит чи товар на вивіз?

Медсестра в Польщі – дефіцит чи товар на вивіз?

Польська медсестра з точки зору українського лікаря – це напівлікар. Вона звільнена від безлічі функцій, які виконує українська медсестра. Наприклад, норми по пацієнтах в 2-3 рази менші порівняно з Україною. Документацію, яка має бути в паперовому вигляді, носять кур’єри. Польська медсестра та акушер дуже самостійні в своїх діях.

Проблеми медицини в Польщі

Зараз у Польщі працює близько 260 тис. медсестер: 4-5 на 1000 населення. А в таких країнах, як Норвегія чи Англія – 10-12 медсестер на ту ж кількість населення. Тому вже зараз польська система охорони здоров’я відчуває дефіцит медсестер.

І це ще не все! Середній вік польської медсестри – 50 років, і через 4-5 років в країні піде на пенсію близько 54 тис. медсестер. Це 20% від усієї кількості!

Чому так? Молодь не йде вчитись на медсестру, оскільки бути лікарем – набагато вигідніше. А з тих випускниць медичних шкіл, які зараз стають медсестрами, працювати в Польщі залишаються тільки 30%. Решта влаштовується на роботу в країнах Старої Європи. Виходить, Польща створює медсестер «на вивіз». Основна причина цього – низька оплата праці при високій відповідальності.

При введенні страхової медицини Польщі не вдалося закласти принципи оплати праці медсестер, подібні до оплати праці лікарів. Тому зараз, на порозі кадрової катастрофи, Головна палата медсестер та акушерів намагається забезпечити гідну оплату праці медсестер, щоб зробити цю професію такою ж фінансово престижною, як і лікарську.

Зовсім не схоже на вашу ситуацію, українські медсестри, чи не так?

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Больше полезной информации о медицине в Польше

    Подпишись на новости медицины Польши