Дослідження фінансового статусу молодих лікарів

Дослідження фінансового статусу молодих лікарів

31 липня на сайті BML була опублікована анкета, метою якої було визначити реальні зарплати лікарів. Варто зазначити, що опитування могли пройти тільки ті користувачі, які підтвердили свою приналежність до професії.

У дослідженні взяли участь лікарі на різних етапах професійної діяльності: із правом виконання роботи без спеціалізації, лікарі-спеціалісти, резиденти, стажисти та резиденти на позарезидентському режимі. Серед них 48,8 % – це жінки, 51,2 % – чоловіки, більшість віком від 24 до 31 року.

Найбільш численною групою стали лікарі-резиденти – 57,2 % і стажисти – 27 %. Більше 43 % респондентів мешкають у містах із населенням більше 500 тисяч чоловік. 91,6 % – працівники державних установ і 8 % – приватних.

40,3 % відсотка опитаних працюють на умовах індивідуальної лікарської практики.

Отже, перейдемо до аналізу результатів, щоб підтвердити або спростувати відомий польський вислів „pokaż lekarzu, co masz w garażu”.

Середня зарплата лікаря-стажиста становить 2 440 злотих, резидента – 10 049, позарезидента – 17 625 злотих, лікар-спеціаліста – 17 250 злотих, стоматолога – 12 811, лікаря із правом виконання роботи, але без спеціалізації – 13 625 злотих.

Варто зазначити, що винагорода для лікаря-стажиста постійно збільшується. Так, тільки за 2020 рік це відбулося тричі – у результаті зарплата збільшилася з 2 509 до 2 900 злотих.

Зарплата лікаря-стажиста регулюється Міністерством охорони здоров’я.

Цікаво, наскільки ж самі лікарі задоволені своїми доходами? За шкалою від 1 до 10 середня відповідь становить 5.3 – це пов’язане з тим, що в опитуванні брала участь велика кількість стажистів. Їхній рівень сатисфакції становить 3,5, а найбільш задоволеною групою є лікарі з повним правом роботи, без спеціалізації – 7,3. За місцем проживання найщасливішими почуваються лікарі в невеликих населених пунктах до 20 тисяч людей.

Оцінювати зарплати важко без оцінки розміру витрат. Скільки ж становить бюджет щомісячних витрат? Увага: затрати пов’язані з необхідними витратами та господарською діяльністю.
Лікар-стажист на місяць витрачає 2 157 злотих, резидент – 4 307, позарезидент – 6 156, лікар-спеціаліст – 7 835, стоматолог – 5 545, а лікар із повним PWZ без спеціалізації – 5 510 злотих.

Дослідження величини зарплати залежно від кількості населення показало, що для резидента та стоматолога вигідніше працювати у великих містах, у той час як лікарі-спеціалісти найбільше отримують у селах.

За воєводствами: найбільше спеціалісти заробляють у лодзинському, а резиденти – нижньосілезькому.

Що стосується різниці за статевою ознакою, на жаль, у Польщі дотепер є різниця за заробітком чоловіків і жінок – на всіх етапах та у всіх спеціальностях. Сподіваємося, що незабаром ситуація зміниться.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Больше полезной информации о медицине в Польше

    Подпишись на новости медицины Польши