Ситуація з вакцинацією проти COVID-19 у Польщі

Ситуація з вакцинацією проти COVID-19 у Польщі

До кінця серпня уряд Польщі планує забезпечити вакциною проти COVID-19 усіх бажаючих. Очікується, що в II кв. процес вакцинації прискориться, у всякому разі це передбачене поправками до Національної програми імунізації. Уряд Польщі вважає, що чим більше людей вакцинуються від COVID-19, тим більше шансів повністю відкрити економіку та повернутися до життя без обмежень.

Як повідомляють в Уряді, поставки вакцин до Польщі будуть збільшуватися – у квітні надійде більше 5 млн вакцин, тому реалізація програми вакцинації прискориться.

«Ми обіцяли на початку року, що забезпечимо 6 млн вакцинацій до кінця I кв., і нам удалося досягти цієї мети. До кінця II кв. ми забезпечимо 20 млн щеплень, а до кінця серпня хочемо вакцинувати всіх бажаючих. Уряд Польщі сприяв тому, щоб вакцина Johnson & Johnson була поставлена раніше, ніж планувалося раніше. І ми вирішили розширити список місць, де буде проводитися вакцинація», – сказав прем’єр-міністр Матеуш Моравецький на пресконференції.

Що стосується поточної ситуації з пандемією, то, за словами Адама Недзельського, міністра охорони здоров’я, станом на початок квітня вона залишалася складною.

«Ми повинні прискорити вакцинацію. Дослідження показують, що в Ізраїлі, коли кількість вакцинованих досягла 25 %, динаміка нових заражень пішла на спад. Наявність вакцин вселяє надію, що в найближчі місяці до нас повернеться перспектива відновлення», – сказав Недзельський.

Міхал Дворчик, повноважний представник уряду з вакцинації, повідомив, що графік вакцинації змінюється. Серед іншого, збільшиться кількість пунктів вакцинації, а також чисельність персоналу, який буде її проводити.

«Доступність вакцини була найбільшою проблемою в I кв., а ефективність процесу вакцинації – у II. Дотепер вакцинувати могли тільки медичні установи. У II кв. вакцинувати будуть фельдшери, медсестри, стоматологи, фармацевти, парамедики, а також діагности, фізіотерапевти та інші медичні працівники. Ми також відкриємо пункти вакцинації на робочих місцях за умови, що на підприємстві працює мінімум 500 осіб», – повідомив Міхал Дворчик.

З II кв. вакцина буде доступна в:

  • поліклініках (та інших стаціонарних медичних установах);
  • спеціалізованих (тимчасових) лікарнях, створених для боротьби з епідемією COVID-19;
  • повітових (районних) лікарнях (по 1 лікарні в кожному);
  • пунктах місцевого самоврядування (1 пункт місцевого самоврядування в кожному повіті);
  • пунктах вакцинації, які будуть тимчасово створені з метою імунізації населення проти COVID-19;
  • на робочих місцях;
  • аптеках;
  • місцях, де працюють незалежні фельдшери та медсестри.

На додаток до цього змінюються правила, що стосуються права на проведення вакцинації. Наразі вакцину вводять лікарі, стоматологи, медсестри, фельдшери. У II кв. цього року до цієї групи приєднаються лабораторні діагности, фармацевти, фізіотерапевти та студенти останнього курсу медичного вишу.

Зміниться й процес кваліфікації пацієнта для проведення вакцинації. Сьогодні тільки лікар може вирішити питання про проведення вакцинації конкретної людини. З II кв. кваліфікація для вакцинації буде проводитися на основі анкети попередньої співбесіди, яку пацієнт заповнить і підпише.

«Якщо пацієнт заповнить анкету й усе правильно вкаже, його допустять до вакцинації. Якщо щось в анкеті викликає сумніви, особа, яка проводить вакцинацію, звернеться до лікаря», – повідомляє керівник канцелярії прем’єр-міністра.

Право приймати рішення щодо вакцинації отримують, крім лікарів, стоматологи, фельдшери, медсестри, акушерки, парамедики, діагности, фармацевти, фізіотерапевти, студенти останнього року медичного вишу.

З 12 квітня починається реєстрація на вакцинацію для тих, хто народився в 1962 р. і пізніше. Народжені в 1972 р. і пізніше будуть реєструватися з 23 квітня. «Ми відмовляємося від етапів 2 і 3 і, щоб прискорити процес, відразу вводимо вакцинацію населення», – додав Дворчик. Реєстрація на вакцинацію всіх інших бажаючих, імовірно, почнеться в травні.

Станом на 1 квітня поточного року в Польщі виконано 2 млн вакцинацій, з них 2 дози отримали трохи більше 4 млн осіб і 1 дозу близько 2 млн осіб. Польща має ще 7,7 млн доз вакцини, з них 6,4 млн доз уже доступні в пунктах вакцинацій. Кількість непередбачених побічних реакцій становить близько 5,5 тис.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Больше полезной информации о медицине в Польше

    Подпишись на новости медицины Польши