Де в Польщі може працювати лікар без спеціалізації?

Де в Польщі може працювати лікар без спеціалізації?

Після закінчення післядипломного стажування та складання підсумкового лікарського іспиту перед кожним лікарем у Польщі постає вибір – здобути спеціалізацію чи працювати без спеціалізації? Усе більше молодих польських лікарів вирішують відкласти резидентуру й почати працювати відразу після стажування.

Аргументів за таке рішення багато. Основні з них — хороша зарплата, можливість підлаштувати графік під свої потреби й ефективно сполучати професійне та особисте життя. Розглянемо можливі варіанти роботи для лікарів без спеціалізації.

Робота в POZ

POZ (Podstawowa opieka zdrowotna) – це базова медична допомога. По суті це робота в амбулаторії сімейного типу. У POZ ставки для лікарів без спеціалізації мало чим відрізняються від ставок для лікарів, які проходять спеціалізацію або навіть мають закінчену спеціалізацію із сімейної медицини. Величина ставок багато в чому залежить від географічного положення – чим далі від великих міст, а отже, і від академічних центрів, тим вище даний показник.

Погодинна ставка лікаря первинної ланки в Польщі перебуває в межах 120-180 зл. за годину контактної роботи. Обираючи пропозицію від POZ, потрібно враховувати, що така робота характеризується незалежністю лікаря та широким спектром захворювань, з якими доводиться мати справу – від застуди до серцевих нападів. Крім того, значна частина роботи лікаря POZ у Польщі складається з формальностей, таких як видача електронних лікарняних, рецептів, довідок і т. д.

Робота в NPL

NPL (Nocna Pomoc Lekarska) – це робота в нічні години, а також у святкові та вихідні дні. Вона має на увазі надання медичної допомоги, що називається, «тут і зараз». Завдання лікаря NPL – надати допомогу на місці та за необхідності направити пацієнта до відділення або до сімейного лікаря.

Деякі лікарі бажають відпрацювати кілька змін на місяць на NPL замість щоденної роботи у відділенні за аналогічну зарплату. Оплата праці на NPL приблизно така сама, як на POZ.

Робота на SOR

SOR (Szpitalny Oddział Ratunkowy) – відділення невідкладної допомоги лікарень – це місця, де особливо затребувані співробітники. Робота передбачає надання медичної допомоги при станах, що загрожують життю. Однак на практиці доводиться мати справу з різними пацієнтами, у тому числі тими, які самостійно звернулися, наприклад, у зв’язку із хронічним захворюванням. На SOR ставки вище, ніж у POZ (від 180 зл. на годину).

Робота в RCKiK

Rckik (Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa) – робота в регіональному центрі донорства. До обов’язків лікаря входить проведення тестів і кваліфікація донорів для здавання крові або кваліфікація для включення до Центрального реєстру неспоріднених потенційних донорів кісткового мозку. В основному це робота зі здоровим населенням. Така робота найчастіше розглядається як підробіток.

Робота у відділенні

Відділення, у яких є проблема з кадрами, охоче приймають на роботу лікарів після проходження інтернатури. Серед пропозицій часто можна зустріти, наприклад, відділення терапії, паліативної допомоги. Величина оплати визначається в процесі домовленості, але вона порівнянна з оплатою в POZ.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Больше полезной информации о медицине в Польше

    Подпишись на новости медицины Польши