Скільки заробляє лікар у Польщі? Погодинна ставка досягає 350 зл.

Скільки заробляє лікар у Польщі? Погодинна ставка досягає 350 зл.

Портал Lekarze – oferty pracy (LOP) подав звіт щодо розміру винагороди, яку польські роботодавці пропонують лікарям. Дані звіту свідчать, що середня по країні пропозиція для лікарів у всіх воєводствах збільшилася та становить:

I кв. 2022 р. – 168,11 зл. на годину;

II кв. 2022 р. – 181,95 зл. на годину;

III кв. 2022 р. – 185,17 зл. на годину.

У II і III кварталах 2022 р. найвищі ставки пропонують амбулаторії спеціалізованої медичної допомоги (Ambulatoryjna opieka specjalistyczna – AOS) — у середньому 242,39 зл. на годину. Так, у III кварталі поточного року найвищі ставки пропонують лікарям таких спеціальностей:

 • гематологія – 350 зл.;
 • клінічна генетика – 350 зл.;
 • офтальмологія – 307 зл.;
 • ревматологія – 300 зл.;
 • ендокринологія – 300 зл.;
 • радіологія – 283 зл.;
 • медицина праці – 257 зл.;
 • дерматологія – 256 зл.;
 • пульмонологія – 250 зл.

Насторожує те, що найнижчі ставки роботодавці пропонують спеціалістам, від яких прямо залежить безпека пацієнтів. Наприклад, спеціаліст із невідкладної медичної допомоги заробляє в середньому 180 зл. за годину роботи, терапевт – 156 зл., загальний хірург – 158 зл. Середня плата за послуги лікаря сімейної медицини становить 161 зл.

Найвищі зарплати роботодавці пропонують лікарям, які працюють у найбільших містах. За статистикою кращі пропозиції щодо зарплати відзначені в Нижньосілезькому воєводстві (209,02 зл. брутто), найнижчі – у Свєнтокшиському (125 зл. брутто). Найвигідніші пропозиції – у західних воєводствах.

LOP також повідомляє, що змінюється модель оплати праці лікарів. Усе частіше з’являються пропозиції, що передбачають таку процентну ставку: чим більше пацієнтів лікар прийме за годину, тим більшу ставку одержить. Крім того, зростає значення додаткових мотивацій і можливостей для лікаря, таких як дружня атмосфера, нове обладнання, широкі можливості діагностики та лікування, професійний розвиток за рахунок роботодавця та ін.

«Спостерігаючи за коментарями та пропозиціями про роботу, можна зробити висновок, що ми наближаємося до періоду, коли додаткова мотивація набуває все більшого значення. Ставка — важливий елемент, але не єдиний. Також важливі атмосфера та реальні можливості діагностики й лікування пацієнта», – підкреслює Матеуш Чижицький, невролог, співзасновник LOP.

Скільки заробляє лікар-резидент? Нагадаємо, що лікар-резидент – це лікар, який здобуває спеціалізацію. І тут усе залежить від того, як роботодавець сприймає резидента – як спеціаліста чи як лікаря, який здобуває спеціалізацію, але ще не є спеціалістом. Середня погодинна ставка, пропонована в першому випадку, – 202 зл. брутто, у другому випадку – 142 зл. брутто.

«Хоча ставки як і раніше дуже різноманітні, зрозуміло, що на ринок виходить нове покоління лікарів, яке буде частіше змінювати роботу, і розмір винагороди не буде єдиним визначальним фактором їх вибору», — говорить економіст Ганна Голембицька.

Для наочного прикладу наводимо одну зі свіжих пропозицій від польського роботодавця. Роботодавець шукає лікарів, у тому числі без спеціалізації, які можуть надавати віддалені консультації (телеконсультації) українською та російською мовами у вечірній час, вихідні та святкові дні. Тобто йдеться про віддалений підробіток для наших лікарів, які одержали в Польщі ліцензію. Розмір винагороди: якщо лікар надасть консультацію 6 пацієнтам за годину – 150 зл./год., якщо 8 пацієнтам – 200 зл./год. При цьому лікар сам може формувати свій графік.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Больше полезной информации о медицине в Польше

  Подпишись на новости медицины Польши