У Польщі з’явився евакуаційний вузол для пацієнтів з України

У Польщі з’явився евакуаційний вузол для пацієнтів з України

Міністри охорони здоров’я Польщі та України разом з європейським комісаром із кризового регулювання відкрили новий Центр медичної евакуації ЄС у Жешуві (Польща). Він призначений для пацієнтів з України.

Medevac Hub Jasionka — новий європейський вузол для медичної евакуації пацієнтів з України. Він буде фінансуватися в рамках Механізму цивільного захисту ЄС. Хаб знаходився в Жешуві, де розташований один із найближчих до України аеропортів.

Евакуаційний вузол у Жешуві стане перевалочним пунктом для українських пацієнтів перед їх переведенням до іншої європейської країни для продовження або початку лікування. У Medevac Hub Jasionka для українських пацієнтів будуть доступні цілодобовий догляд, скринінгові тести, вакцинація та психологічна підтримка.

«Кількість поранених в Україні збільшується з кожним днем, і лікарням, яким і без того не вистачає ресурсів, складно впоратися із ситуацією. Водночас руйнування медичних установ позбавляє пацієнтів із хронічними захворюваннями необхідного лікування. Ми не можемо залишити цих людей у біді. Завдяки новому хабу під Жешувом ЄС активізує медичну евакуацію українських пацієнтів. Центр Medevac Hub Jasionka відіграватиме ключову роль у швидкій доставці пацієнтів до лікарень по всій Європі. Я хотів би подякувати всім країнам, які запропонували прийняти пацієнтів з України й допомогти врятувати їхні життя. Це справжній приклад солідарності ЄС», – заявив комісар із кризового регулювання Янез Ленарчич.

Програма медичної евакуації передбачає два щотижневі евакуаційні рейси, що надаються Норвегією. Варто додати, що Жешувський хаб є частиною більш широкої програми медичної евакуації, запущеної Європейським союзом у березні 2022 р.

«Поки завдяки механізму ЄС близько 1,2 тис. пацієнтів із хронічними захворюваннями з України одержали лікування в європейських країнах, у тому числі близько 200 – у Польщі. Медичний евакуаційний вузол і спеціальний літак для евакуації полегшать і прискорять транспортування пацієнтів», – сказав міністр охорони здоров’я Адам Недзельський.

Як підкреслили в МОЗ, Medevac Hub Jasionka є результатом співпраці ряду установ, у тому числі Європейської комісії, Всесвітньої організації охорони здоров’я, Міністерства охорони здоров’я Польщі, Польського центру міжнародної допомоги та Підкарпатського воєводи.

Після російського вторгнення Європейська комісія встановила стандартну оперативну процедуру (СОП) медичної евакуації переміщених осіб з України, які потребують медичної допомоги. Евакуаційні заходи координуються через Механізм цивільного захисту ЄС. Для медичної евакуації використовується новий літак rescEU, який фінансується ЄС та обслуговується Норвегією. Для забезпечення безпечного передання даних пацієнтів медичні записи поширюються через Систему раннього попередження та реагування.

З 11 березня поточного року 1 143 українських пацієнти, які потребують медичної евакуації, доставлено у 18 країн Європи, у тому числі до Німеччини, Франції, Ірландії, Італії, Данії, Швеції, Румунії, Люксембургу, Бельгії, Іспанії, Португалії, Нідерландів, Австрії, Норвегії, Литви, Фінляндії, Польщі та Чехії.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Больше полезной информации о медицине в Польше

    Подпишись на новости медицины Польши