
Інтерв’ю: досвід співпраці з “Євромедом”
Звідки ви?
Мене звуть Катерина, і я лікар із Білорусі.
Як давно ви закінчили медвиш? Працюєте чи, можливо, працювали лікарем?
Медичний університет я закінчила в 2011 році й відтоді працювала лікарем-анестезіологом-реаніматологом у клінічній лікарні міста Мінська.
Що вам подобається та не подобається у вашій роботі? Як ви дійшли до рішення підтвердити диплом у Польщі?
Я дуже люблю свою роботу й жодного разу не пошкодувала про те, що обрала таку спеціальність. Мені подобається все, що входить до обов’язків анестезіолога-реаніматолога. Не подобалося мені нескінченне навантаження, усе зростаюча кількість обов’язків, ніяк не пов’язаних із лікувальним процесом. Наприклад, велика кількість писанини, щоб призначити пацієнтові препарат, у той час як пацієнтів на пості в мене 6, і це важкі пацієнти. Чому лікар повинен займатися консиліумами й підписами, коли він потрібний пацієнтові? Я вважаю, що місце лікаря біля ліжка хворого. У 2017 році я пішла в декрет і зрозуміла, що не хочу повертатися до свого відділення. Коли згадуєш зараз, то замислюєшся над тим: “Як взагалі можна було так працювати?”
Скільки часу минуло з моменту, як ви задумалися над цим, до прийняття конкретного рішення?
Я давно замислювалася над переїздом до Європи. Пару років тому планувалася Німеччина, але після двох поїздок і початку вивчення німецької я зрозуміла, що це не моє. Питання відклалося. І от після народження дочки прийшло рішення про Польщу.
Ви вирішили самі проходити всі етапи чи відразу звернутися за допомогою до спеціальних організацій?
Ну, ні. Я вважаю, що кожний повинен займатися своєю справою, тому відразу почала шукати людей і фірми, які займаються даним питанням.
Як ви прийшли до співпраці з “Євромедом”?
Я знайшла сайт фундації, прочитала всю інформацію. Поговорила з менеджером, і наступного дня вирішила підписати договір.
Із чого розпочався ваш шлях у фундації? Чи були якісь побоювання?
Розпочала я з того, що вирішила співпрацювати з “Євромедом”. Побоювання? Звичайно, були. Потрібно переказати значну суму грошей невідомо куди. Я, якщо чесно, сумнівалася доти, доки зі мною не зв’язалася викладачка. Ще були побоювання, чи правильно я вибрала пакет, але тут мені допомогла менеджер – я була приємно здивована тим, що не намагалися “впарити” зайве.
Ви вивчали польську мову раніше? Як ви оцінюєте рівень підготовки з “Євромедом” дистанційно та у Варшаві?
Ні, я не вивчала польську раніше. Дистанційні заняття були повноцінними – просто між мною та викладачем був не стіл, а екран телефону або ноутбука. Щодо рівня підготовки. Коли я приїхала до Польщі на варшавський модуль, то зрозуміла, що знань мови вистачає для спілкування, вирішення побутових питань і розуміння матеріалу під час очних занять. Варшавський модуль дуже інтенсивний – за ці два тижні я дізналася й вивчила багато всього. Уже тоді я зрозуміла, що іспит у НІЛ не завдасть особливих проблем.
Через який час після початку навчання вам вдалося скласти іспит у НІЛ? З першої спроби?
Я складала іспит через рік. І те тільки тому, що перший раз відмовилася їхати – ніяк не вийшло через роботу. Склала з першої спроби.
Як усе відбулося? Чи почувалися ви більш-менш упевнено, ніж інші учасники? Чи були на іспиті моменти, з якими ви не стикалися під час навчання?
Іспит – це завжди хвилювання, який би не був рівень підготовки. Коли ми стояли в холі й чекали початку випробування, я зрозуміла, що насправді непогано готова. Усе, що відбувалося на іспиті, було мені знайоме. Можу сказати, що підготовка фундації на 100 % відповідає вимогам НІЛ.
Як швидко після підписання договору ви почали підготовку до нострифікації диплома?
Через рік. Наскільки я пам’ятаю, тоді змінилися якісь особливості іспиту, і фундації довелося переробляти програму.
Як ви її оцінюєте? Які були складності?
Можу сказати точно – недоліку в матеріалі немає. Заняття вели лікарі-практики, тому знання давалися найактуальніші. Найскладнішим було тільки одне – де знайти час, щоб усе це вивчити.
Чи вистачило вам інформації та матеріалів “Євромеду” для підготовки до іспиту? Які були хвилювання та побоювання?
Так, вистачило. Хвилювалася я більше через те, що розуміла – ось він, останній крок.
Скільки часу знадобилося для вивчення?
Підготовка у Варшаві закінчилася в липні, а у вересні я склала іспит.
Як пройшов іспит? Ви почувалися впевнено під час нього?
Я взагалі не пам’ятаю, що щось відчувала. Я зібралася з думками й просто відповідала на запитання.
Як ви дізналися, що підтвердили диплом? Що відчували?
Мені написала Катерина (співробітниця фундації). Я плакала від щастя. Навіть зараз навертаються сльози, коли згадую.
Які прийоми та способи навчання ви можете порадити іншим для успішного складання?
Я пораджу не квапитися й добре вивчити найбільш важливі та об’ємні теми – хірургія, внутрішні хвороби, сімейна медицина, акушерство й гінекологія, педіатрія. Малюйте схеми, доповнюйте видані конспекти малюнками, своїми прийомами. Дуже важливо вивчити величезну кількість класифікацій і прізвищ – я малювала на назвах різні картинки, щоб запам’ятати. Ну і, звичайно, тести. Тести потрібно робити постійно й читати всі пояснення.
Що на вас чекає попереду?
На даний момент я проходжу стажування й готуюся до ЛЕКу.
Як ви оцінюєте роботу фундації?
У цілому, я задоволена співпрацею і не пошкодувала, що розпочала працювати з “Євромедом”. Якісь були проблеми, звичайно, але я не вважаю їх недоліком. Наприклад, під час навчання в нас виникло нерозуміння з викладачем – нам його замінили вже наступного ж дня. Це дуже приємно, коли йдуть тобі назустріч і намагаються розібратися. Ще ця ситуація з епідемією – довелося багато робити того, що до програми не входить. Але ми з усім справилися.
Кому ви можете порекомендувати звертатися до “Євромеду” і чому?
Тому, хто цінує свій час і комфорт більше, ніж бажання заощадити пару сотень. Коли тобі залишається тільки вчитися – це ефективніше, ніж вишукувати в інтернеті відповіді на організаційні запитання. Та й підтримка дуже важлива. Під час занять я познайомилася з різними людьми, з якими дотепер спілкуюся.