2,8 тис. заяв від іноземних лікарів на дозвіл працювати в Польщі одержав міністр охорони здоров’я

2,8 тис. заяв від іноземних лікарів на дозвіл працювати в Польщі одержав міністр охорони здоров’я

Вже 2,8 тис. заяв на надання дозволу на роботу одержало міністерство охорони здоров’я Польщі від іноземних лікарів. Найбільше заяв подали лікарі з України. Про це повідомив голова МОЗ Адам Недзельський під час пресконференції, яка відбулася 8 липня.

Міністр нагадав, що з 2021 р. у Польщі діє спрощена процедура працевлаштування для лікарів, які здобули дипломи за межами ЄС. Водночас існує стандартна процедура підтвердження диплома.

«Ми ввели спрощений порядок працевлаштування, який має на увазі видання спеціальних дозволів на роботу для лікарів без необхідності підтверджувати диплом після виконання ряду умов, які зводяться до подання відомостей про освіту та кваліфікації. Звичайно, ми перевіряємо документи, які нам подають лікарі. На сьогоднішній день до МОЗ подано більше 2,8 тис. таких заяв, і більшість із них – від українських лікарів», – повідомив міністр.

Він додав, що Білорусь посідає друге місце серед країн походження заявників, і лише окремі заявки подаються лікарями з інших країн. «На даний момент видано близько 1,8 тис. позитивних рішень, з них більше 800 – для лікарів з України», – сказав Адам Недзельський.

Він також повідомив, що прийняв рішення прискорити ці адміністративні процеси та направити додаткову команду чиновників для опрацювання заяв іноземних лікарів на одержання дозволу на роботу в Польщі.

Що стосується загальної ситуації з біженцями з України, то про неї громадськість проінформувало Міністерство родини та соціальної політики. Зокрема, міністерство повідомило, що більше 270 тис. біженців з України влаштувалися на роботу на основі нових, спрощених правил працевлаштування. Переважну більшість із них (194 тис.) становлять жінки. В останні місяці більшість біженців з України знайшли роботу в таких воєводствах: Мазовецькому, Нижньосілезькому, Лодзинському та Великопольському.

Громадяни України працюють в основному у сфері виробництва, транспорту, складського господарства, у готельній сфері та сфері громадського харчування, а також у сільському господарстві й будівництві. Серед повідомлень від роботодавців є також повідомлення про працевлаштування за такими професіями, як лікар, медсестра, про догляд за людьми похилого віку та допоміжний медичний персонал. З початку російського вторгнення в Україну польсько-український кордон перетнули майже 4,53 млн осіб, з яких більше 2,59 млн повернулися в Україну.

Нагадаємо, що процедура спрощеного працевлаштування для лікарів і стоматологів передбачає можливість роботи за спеціальністю без підтвердження диплома та складання мовного іспиту протягом 5 років. У цьому випадку лікар повинен одержати дозвіл на роботу від міністра, а потім умовну ліцензію на лікарську діяльність у регіональній лікарській палаті за місцем роботи.

Водночас у Польщі є дві можливості підтвердити диплом – нострифікація та верифікація. Нострифікаційні іспити проводять медичні університети, а верифікаційні іспити – Центр медичних іспитів.

Якщо лікар не працює та зареєструвався в регіональному (повітовому) центрі зайнятості як безробітний або здобувач, то він має право на одержання фінансової підтримки для оплати нострифікаційного іспиту.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...


    Подпишись на новости медицины Польши