Лікар із Польщі про роботу у Великобританії

Лікар із Польщі про роботу у Великобританії

Багато наших лікарів, здобувши право на медичну практику в Польщі, не зупиняються на досягнутому й через 3 роки роботи їдуть до країн західної Європи, у тому числі Великобританії. Для тих, хто вже обрав для себе такий шлях, і тих, хто роздумує над професійною імміграцією до Європи, буде цікава розповідь лікаря з Польщі про досвід роботи в системі охорони здоров’я Великобританії.

Дорота Урбаняк, терапевт і віцепрезидент Асоціації польських лікарів у Великобританії, в інтерв’ю одному з польських медичних видань розповіла про те, чому вона виїхала з Польщі, у чому полягає робота сімейного лікаря та чому незадоволені наші колеги з Туманного Альбіону.

– Чому Ви вирішили працювати за межами Польщі?

– Я виїхала із країни в 1990-ті роки з особистих причин. Тоді я спеціалізувалася на гінекології та акушерстві. Приїхавши до Британії, я вирішила змінити напрям й здобула спеціалізацію із сімейної медицини. На сьогодні я працюю сімейним лікарем у державній клініці недалеко від Лондона. Крім того, у мене є приватна практика в одній із місцевих лікарень.

– У чому полягає робота сімейного лікаря?

– Сімейна медицина відіграє надзвичайно важливу роль у лікуванні пацієнтів у Великобританії. Сімейний лікар завжди є першою контактною особою для пацієнта. Ми лікуємо дітей і дорослих, надаємо комплексний догляд для пацієнтів із різними захворюваннями, починаючи від шкірних і гінекологічних та закінчуючи депресією. Ми ведемо вагітних, виконуємо невеликі хірургічні процедури, беремо цитологію та спостерігаємо за пацієнтами із хронічними захворюваннями, такими як діабет або астма.

Сімейні лікарі у Великобританії надають велику профілактичну допомогу, у тому числі вакцинацію та планові обстеження. До фахівців інших галузей медицини направляють тільки дуже серйозні випадки, але коли хвороба стабілізується, пацієнти повертаються до нас. Звичайно, сфера діяльності сімейного лікаря не безмежна, ми працюємо в межах своїх компетенцій. Згідно з установленими правилами, я можу замовити декілька спеціалізованих тестів, навіть МРТ (Прим. Польські сімейні лікарі не мають права призначати МРТ, це прерогатива вузького спеціаліста).

Лікар загальної практики відповідає за пацієнта. Якщо хтось не приходить для проведення замовлених тестів, ми повинні нагадати їм, щоб вони з’явилися до клініки, тому що система покладає на нас відповідальність за ефективність. Наприклад, 80 % наших пацієнтів повинні регулярно проходити цитологію. Якщо ми не досягнемо цього порога, Національна служба охорони здоров’я (NHS) не оплатить роботу сімейного лікаря в повному обсязі.

– Є думка, що сімейний лікар у Великобританії неохоче направляє людей на обстеження та до спеціалістів. Це правда?

– Роль сімейного лікаря полягає в тому, щоб лікувати в межах своєї компетенції та можливостей, а також направляти пацієнта до іншого фахівця або до лікарні, коли цього потребує стан його здоров’я. Із власного досвіду можу сказати, що польські пацієнти, які живуть у Великобританії, скаржаться на цю систему набагато більше, ніж самі британці, які більше довіряють своєму сімейному лікареві, ніж вузькому спеціалістові.

Ми діємо відповідно до конкретних принципів, які добре відпрацьовані протягом багатьох років. Направляючи пацієнта до спеціаліста або до лікарні, я оформляю електронне направлення в єдиній електронній системі й бачу, де та коли можлива госпіталізація. Я також можу відразу записати пацієнта на прийом до вузького спеціаліста.

– Британці довго чекають зустрічі зі спеціалістом?

– Звичайний час очікування першого візиту становить 4-6 тижнів, але через пандемію COVID-19 цей період значно збільшився. На даний момент доводиться чекати консультації дерматолога або ревматолога до пів року. Догляд за пацієнтами з підозрою на рак продовжує функціонувати нормально, з доступом до діагностики та спеціаліста протягом двох тижнів. Ми зобов’язані стежити за тим, чи отримає пацієнт допомогу вчасно.

– На що найчастіше скаржаться лікарі?

– Основними причинами для скарг є недофінансування NHS, нестача лікарів, особливо спеціалістів, і завантаженість, у тому числі адміністративне навантаження. Лікар загальної практики зазвичай працює в клініці по 10 годин на день, часто безупинно. Крім того, ми скаржимося на зарплати, які не такі задовільні, як в інших багатих країнах Європи, не кажучи вже про США. Зарплата набагато вище, ніж у Польщі, але потрібно враховувати вартість життя у Великобританії.

P.S. Робота лікаря у Великобританії оцінюється не тільки в контексті кількості наданих послуг, але й з точки зору якості. Як ми недавно повідомляли, у Польщі також планують прийняти Закон про якість медичних послуг. Можливо, він наблизить польську охорону здоров’я до рівня британського. Що ж стосується зарплат, то британські лікарі, як і польські, уважають, що їх професія недооцінена. У середньому лікарі у Великобританії заробляють 6 тис. фунтів на місяць.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Больше полезной информации о медицине в Польше

    Подпишись на новости медицины Польши