
Стоматологи в Польщі склали черговий LDEK
LDEK (Lekarsko-Dentystyczny Egzamin Końcowy) – лікарський стоматологічний підсумковий іспит. Цей іспит повинні скласти всі стоматологи, які закінчили стоматологічний факультет, або стоматологи-іноземці, які підтвердили свій диплом, для того щоб отримати Право на медичну практику (PWZ).
LDEK проводиться двічі на рік – у вересні та лютому. Торік LDEK відбувся 4 вересня, і вже доступні його результати. Усього складали цей іспит 1 483 особи. Максимальний бал становив 189, мінімальний – 49 балів. 90 осіб отримали результат нижче 56 %, тобто не склали LDEK. Максимальна кількість балів, яку можна було набрати, становила 199 – 1 завдання було скасоване командою Центру медичних іспитів.
За статистикою, на жаль, випускники іноземних вишів склали LDEK гірше, ніж поляки. Особливо це стосується лікарів, які закінчили навчання у виші більш ніж 2 роки тому. Таких було 103 особи, з них 23 не склали. Але ті лікарі, які закінчили навчання протягом 2 останніх років, від поляків не відстають – з 18 осіб не склали тільки 2.
98 лікарів-іноземців складали LDEK уперше. Серед них із першої спроби не склали 12 осіб. Таким чином, приблизно половина лікарів-іноземців, які не склали LDEK цього разу, робили вже не перший підхід, а другий і більше. Це говорить про те, що до LDEK треба поставитися серйозно та готуватися відповідально.
У будь-якому разі, кому не пощастило – не засмучуйтеся. Підготуєтеся краще та складете в лютому. Нагадаємо, що приступити до LDEK можна до початку післядипломного стажування, під час його та після його закінчення. Для участі в LDEK необхідно мати аккаунт у Системі моніторингу медичної освіти (SMK).
У SMK необхідно заповнити анкету:
- до 15 липня календарного року, у якому проводиться іспит, – для іспитів, запланованих із 1 по 30 вересня;
- до 30 листопада календарного року, що передує року, у якому проводиться іспит, – для іспитів, запланованих із 1 по 28 лютого.
LDEK триває 4 години та містить 200 запитань за такими дисциплінами:
- 46 запитань консервативної стоматології;
- 29 запитань із дитячої стоматології;
- 25 запитань із протезування зубів;
- 25 запитань зі стоматологічної хірургії;
- 20 запитань від пародонтології;
- 20 запитань з ортодонтії;
- 10 запитань з невідкладної допомоги;
- 10 запитань із біоетики та медичного права;
- 8 запитань у сфері суспільної охорони здоров’я;
- 7 запитань із медичної юриспруденції.
Завдання у сфері консервативної стоматології, дитячої стоматології, стоматологічної хірургії, пародонтології та ортодонтії містять не менше 25 запитань у галузі онкології. 70 % запитань надходять із бази даних запитань CEM, а решта 30 % – це нові запитання. На кожне запитання дається 5 варіантів відповідей, тільки одна з них правильна. Для складання іспиту необхідно набрати не менше 56 % від максимальної кількості балів.
Що стосується лікарів, то їх підсумковий іспит відбудеться 22 вересня.