У Польщі призупиняють ліцензії лікарів, які виступають проти щеплень від COVID

У Польщі призупиняють ліцензії лікарів, які виступають проти щеплень від COVID

Недавно у Вищій лікарській палаті пройшла нарада на тему «Баланс пандемії на сьогодні та прогнози на завтра» за участю доктора медичних наук Павла Гжешевського, експерта Вищої медичної ради з COVID-19.

Доктор Гжешевський зазначив, що одним із побічних ефектів пандемії COVID-19 є поява безлічі дезінформації про вакцини. «Є лікарі, які організовано атакують вакцинацію проти COVID-19 і науку про хворобу», – попередив доктор Павло Гжешевський. Він додав, що проти цих лікарів ведуться справи. У деяких припинене право займатися практикою.

«Дезінформація про саму хворобу та вакцини змушує частину населення відмовлятися від вакцинації. І хоча наукові дослідження доводять безпеку та ефективність вакцинації, знаходяться лікарі, які піддають докази сумніву й роблять це привселюдно», – сказав доктор Гжешевський.

Він додав, що в польському медичному співтоваристві думка із приводу вакцинації проти COVID-19 розділилася. Він навів приклад лікарів, що входять до Польської асоціації незалежних лікарів і вчених. Асоціація розіслала директорам шкіл і дитячих садків, педагогам і батькам лист, у якому не рекомендувала проводити вакцинацію від COVID-19 серед неповнолітніх учнів віком від 12 до 15 років. Вони стверджують, що вакцинація проти COVID-19 «насправді є медичним експериментом».

«Вища медична рада готує позицію щодо цього листа, а також щодо осіб, які його підписали. Цей лист абсолютно шкідливий, тому ми повинні особливо підкреслити, що медичне співтовариство повністю дистанціюється від інформації, поданої в цьому листі», – повідомив доктор Гжешевський.

Також він пояснив, що лікарі, які відговорюють і лякають вакцинацією проти COVID-19, становлять загрозу для суспільства. «І окружні медичні палати, і омбудсмени з професійної відповідальності проводять численні судові розгляди відносно тих лікарів, які порушують кодекс медичної етики, тобто дезінформують про вакцинацію та пандемію», – відзначив експерт.

Він додав, що декілька лікарів уже відсторонені від практики через виступи проти вакцинації. За словами експерта, відносно окремих осіб, які підписали вищевказаний лист, будуть проводитися індивідуальні розгляди представниками регіональних медичних палат та омбудсменом із професійної відповідальності.

Чи багато в Польщі лікарів – противників вакцинації від COVID-19? Дві дози вакцини проти Covid-19 уже прийняли більше 150 тис. лікарів і більше 274 тис. медсестер. Мабуть, у цьому питанні медичний персонал повинен бути зразком для всієї Польщі.

За даними МОЗ, до сьогодні 150 039 лікарів (94,14 %) були вакциновані двома дозами, а 153 720 лікарів (96,45 %) отримали одну дозу. Загальна кількість лікарів, у яких є діюча ліцензія, становить 159 381 осіб.

Серед стоматологів (44 522 співробітники) першу дозу прийняли 42 866 осіб (96,28 %), а дві – 40 761 осіб (91,55 %).

У професійній групі медсестер 274 707 (90,82 %) вакциновано двома дозами, а 295 427 (97,67 %) вакциновано однієї дозою. Кількість медсестер із діючими ліцензіями – 302 463.

Дві вакцини проти COVID-19 отримали 35 421 фармацевт (90,43 %), одну – 37 982 (96,97 %). Кількість працюючих фармацевтів – 39 169 осіб.

Найнижчий відсоток вакцинованих спостерігається серед фізіотерапевтів. Дві дози вакцини прийняли 46 255 (65,23 %), одну – 50 828 (71,68 %), у цій групі працює 70 914 осіб.

Рішення про введення обов’язкових щеплень для медичного персоналу в Польщі не прийнято. Тобто медпрацівники прищеплювалися добровільно та свідомо. Що стосується лікарів – противників вакцинації, то їх у Польщі небагато. Але, як відомо, навіть ложка дьогтю може зіпсувати бочку меду. Тому польське лікарське самоврядування діє жорстко – забирає ліцензії в лікарів, які привселюдно ставлять під сумнів ефективність вакцин і науку про COVID-19.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...


    Подпишись на новости медицины Польши