Спроба переходу з волонтаріату на договір

Спроба переходу з волонтаріату на договір

Як відомо, 14 вересня був прийнятий новий закон про роботу лікаря та лікаря-стоматолога. Для іноземців там змінився один пункт – тепер післядипломне стажування для них проходить на тих самих умовах, що й для поляків.

Виходячи з досвіду колег, я дізналася, що багатьом вдалося перейти на нові умови роботи, але шляхом довгих і складних розмов та переконань. Я поділюся своїм досвідом. Скажу відразу – на даний момент він поки що негативний.

Дізнавшись про те, що закон набув чинності, я пішла до відділу кадрів. Там начальниця довго й завзято читала статут, але потім сказала, що з ізби їм надійшло повідомлення влаштувати мене на умовах волонтаріату, тому самі вони змінювати нічого не можуть. Тут зверну вашу увагу на те, що бесіду потрібно починати з того, що лікарня платити нічого не зобов’язана. Це важливо, так вислухають охочіше.

Ну що ж, ізба так ізба. Там теж з’ясувалося, що про закон ніхто не в курсі. Мовляв, їх ніхто не інформував. Спеціаліст із навчання також довго вивчала новий пункт у статуті, після чого сказала, що сама вона такі рішення приймати не буде – їй треба проконсультуватися із презесом. Пані презес теж виявилася не спроможна щось робити. Було вирішено звертатися до Варшави. І от через тиждень мені повідомили, що так, немає проблем, ми дамо вам направлення на стаж, але з березня місяця. Відповідно, я втрачаю місяць стажування й купу часу на очікування. Ясна річ, що я відмовилася.

Але довго засмучуватися мені не довелося – лікарні почали переходити на роботу як інфекційні відділення, у тому числі й моя. Персоналу не вистачає, і деяких стажистів переводять на роботу в ці умови. І поки незрозуміло – зарахується їм ця робота в післядипломне стажування чи ні.

Я знаходжуся на волонтаріаті, і мене, відповідно, ніхто й нікуди примусово направити не може. Тому я змінила свою програму стажування так, щоб пройти різні етапи там, де ковіду немає.

Висновок такий: у всьому є свої плюси та свої мінуси. Нехай моє стажування й безплатне, але, з іншого боку, лікарня покриває мої витрати на проживання, і я можу спокійно здійснювати задумане, незважаючи на епідемію й нові розпорядження для випускників польських вишів.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Больше полезной информации о медицине в Польше

    Подпишись на новости медицины Польши