Медицина в Польщі – особливості та рівень медичної допомоги

Медицина в Польщі – особливості та рівень медичної допомоги

Завдяки підтримці з боку держави з одного боку та високому професійному рівню приватних клінік та лікарів, що приватно практикують, – з іншого, медицина в Польщі перебуває на якісно іншому рівні, ніж у країнах пострадянського простору. Ключових особливостей, які б відрізняли польську медицину від нашої, не так багато, але відгуки пацієнтів про роботу системи охорони здоров’я набагато позитивніші, ніж у нас.

Особливість перша – ефективна страхова медицина Польщі

Страхова медицина у Польщі У Польщі ще з 1999 року сформовано державну систему обов’язкового страхування мешканців. Високі відрахування із зарплати громадян йдуть до Національного фонду здоров’я, який безпосередньо підпорядкований Міністерству охорони здоров’я.

Єдина та оптимізована система правил надання медичної допомоги допомагає ефективно розподілити навантаження між лікарями різних спеціалізацій, тому робота лікарем у Польщі легша.

Для іноземців, які вирішили відвідати Польщу, медична страховка є обов’язковою.

Особливість друга – якість та інновації

Сучасна медицина у ПольщіЗавдяки відмінному фінансуванню, частину якого складають страхові відрахування, державні лікарні в Польщі обладнані сучасною апаратурою, а лікарі та медичний персонал, які там працюють, отримують високу заробітну плату (кілька тисяч євро), що посилює їхню мотивацію. А те, що Національний фонд здоров’я фінансує всі типи медичних послуг, дозволяє розраховувати на всеосяжне лікування.

Також у Польщі охорона здоров’я розвивається як у плані розробок та впровадження у практику нових методик та технологій, так і у плані створення вузькопрофільних медичних центрів. Вони займаються проблемами серцево-судинної системи, СНІДу, боротьбою з онкологічними хворобами та іншими недугами, які вважаються найнебезпечнішими у світі. Працювати у такому медичному центрі – мрія молодого фахівця, захопленого своєю професією.

Рівень надання медичної допомоги в Польщі вищий за середній за загальноєвропейськими стандартами, а це – дуже приємна оцінка. Довгі черги та тривале очікування візиту до лікаря змушують все більше поляків звертатися до приватних клінік. Там доводиться платити за послуги особисто, та й черг немає. Багато лікарів-іноземців вважають за краще працювати саме у приватних клініках, адже зарплати там дозволяють розраховувати на дуже високий рівень життя. Також у Польщі є державні та приватні служби швидкої медичної допомоги; вони працюють цілодобово.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (3 оценок, среднее: 3.00 из 5)
Loading...


    Подпишись на новости медицины Польши