Епідемічна ситуація в Польщі погіршується, але Уряд не планує вводити локдаун

Епідемічна ситуація в Польщі погіршується, але Уряд не планує вводити локдаун

Епідемічна ситуація в Польщі погіршується. Під час пресконференції міністр охорони здоров’я Адам Недзельський оголосив, що в країні вибух пандемії. За його словами, за останні кілька днів кількість нових заражень збільшилася на 100 %. Ситуація набуває грізних обертів.

Найгірша ситуація спостерігається у двох воєводствах – Люблінському та Підляському. Наприклад, у Любліні зайнято більше 700 ковідних ліжок. Станом на 20 жовтня в країні зареєстровано 5 559 нових випадків зараження. У Люблінському та Підляському воєводствах буде задіяна поліція для контролю над дотриманням громадянами санітарних норм. У випадку недотримання обмежень порушників будуть штрафувати.

Якщо ситуація не покращиться в найближчі дні, уряд буде ухвалювати рішення щодо введення додаткових обмежень, однак, як зазначив міністр охорони здоров’я, повна ізоляція наразі неможлива. «Політика уряду відносно обмежень зараз носить інший характер, ніж у попередні хвилі. Майже в 70 % людей є антитіла», – повідомив Недзельський.

Згідно з даними польської офіційної статистики станом на 20 жовтня:

  • кількість видужалих: більше 2,5 млн;
  • кількість повністю вакцинованих: майже 20 млн.

Найближчим часом у Польщі розпочнеться вакцинація третьою дозою вакцини проти Covid-19. Рішення про доцільність уведення третьої, бустерної дози прийняла медична рада МОЗ. Третя доза буде доступна для людей старше 18 років, які не менше 6 місяців тому отримали повний цикл вакцинації.

Нагадаємо, що для вільного переміщення в межах ЄС у мандрівника має бути європейський сертифікат ЄС COVID (UCC). Людина, яка отримала повний курс вакцинації за межами ЄС, вакциною, схваленою Європейським медичним агентством або еквівалентною, може отримати такий сертифікат у Польщі. У цьому випадку для отримання європейського сертифіката необхідно надати такі документи:

  • оригінал свідоцтва про вакцинацію проти COVID-19 відповідно до зразка, що діє у країні отримання вакцини;
  • переклад цього свідоцтва на польську мову присяжним перекладачем;
  • заяву, що містить згоду цієї особи або її законного представника на обробку персональних даних, пов’язаних із видачею UCC.

Список еквівалентів вакцин, допущених до обороту на території Республіки Польща, буде вести Національний інститут суспільної охорони здоров’я. Список буде доступний найближчим часом на сайті відомства.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Больше полезной информации о медицине в Польше

    Подпишись на новости медицины Польши