Польща розширює можливості для підтвердження диплома магістра фармації – за прикладом лікарів польські фармацевти впроваджують FEW

Польща розширює можливості для підтвердження диплома магістра фармації – за прикладом лікарів польські фармацевти впроваджують FEW

Магістр фармації, який здобув освіту за межами ЄС, зможе в Польщі підтвердити свою кваліфікацію не тільки шляхом нострифікації, але й успішно склавши фармацевтичний перевірочний іспит (FEW). Польські фармацевти взяли приклад лікарів і погодилися із пропозиціями МОЗ про впровадження FEW як альтернативи нострифікації.

Однак є одне «але». Успішне складання FEW розцінюється як підтвердження кваліфікації, але не диплома. Іншими словами, магістр фармації, який склав FEW, отримає право на професійну діяльність на території Польщі, але не зможе працювати за спеціальністю в інших країнах ЄС, також він не зможе викладати та вступити до докторантури.

Положення про FEW були внесені до Закону про професію фармацевта в грудні 2020 р. Недавно МОЗ Польщі представив проєкт розпорядження про FEW. Президія Вищої фармацевтичної палати дала свої коментарі до проєкту, що стосуються процедурних питань.

У МОЗ пояснюють, що FEW не замінить процедуру нострифікації, яка як і раніше буде використовуватися у випадку, якщо магістр фармації з-за кордонів ЄС, крім надання фармацевтичних послуг, хоче розвиватися в науці.

Нагадаємо, що дотепер магістр фармації з-за кордонів ЄС повинен підтвердити свій диплом на одному з фармацевтичних факультетів і скласти іспит із польської мови в штаб-квартирі Вищої фармацевтичної палати. Після цього він отримує ліцензію на фармацевтичну практику в Польщі.

«Щоб громадянин країни, яка не входить до ЄС, міг працювати як магістр фармації в польській аптеці, він повинен буде пройти FEW або підтвердити свій диплом», – говорить Томаш Лелено, прессекретар Польської фармацевтичної палати.

Іспит складатиметься із двох частин і 200 запитань по 5 відповідей на кожне, тільки одна з яких буде правильною. Треба буде правильно відповісти на 60 % запитань. FEW проходитиме двічі на рік у Центрі медичних іспитів (СЕМ) у Лодзі. Вартість іспиту – 650 злотих.

Варто зазначити, що Польща відчуває дефіцит фармацевтичних кадрів. «Незважаючи на те, що фармацевтичні факультети досить популярні серед молоді, і на одне місце доводиться 4-5 кандидатів, залежно від медичного університету, на ринку праці як і раніше не вистачає кваліфікованих фармацевтичних фахівців. Нормативні акти, включаючи нові положення Закону про професію фармацевта, який розширює спектр фармацевтичних послуг, значно підвищує престиж професії», – уважає Томаш Лелено.

За даними Вищої фармацевтичної палати, магістри фармації з-за кордонів ЄС зацікавлені в працевлаштуванні в Польщі досить помірковано. «Щороку декілька десятків осіб подають заяви про визнання кваліфікації в нашій країні та складають іспит із польської мови. В основному це громадяни сусідніх країн – Білорусі та України. Статистика поки що показує, що не варто очікувати значного збільшення припливу фармацевтів з-за кордону до Польщі», – додає представник Польської фармацевтичної палати.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Больше полезной информации о медицине в Польше

    Подпишись на новости медицины Польши