Ненавмисне вбивство – прокуратура обвинувачує трьох польських лікарів

Ненавмисне вбивство – прокуратура обвинувачує трьох польських лікарів

Польща – популярна країна серед лікарів з-за меж ЄС, оскільки тут можна порівняно легко знайти роботу. Однак пострадянська система охорони здоров’я, у якій звикли працювати лікарі з-за східного кордону Польщі, суттєво відрізняється від європейської в контексті відповідальності персоналу за помилки.

На пострадянському просторі справи проти лікарів носять в основному популістський характер. Такі випадки є, і, як правило, вони супроводжуються великим галасом у пресі, яка покликана відволікти увагу суспільства від насущних проблем або продемонструвати ефективність влади у сфері захисту прав пацієнтів.

Що ж стосується кримінального переслідування лікарів у ЄС, то таке можливе після ретельного розслідування та наявності в прокурора серйозних підстав. У цьому плані показовим є трагічний випадок, який стався недавно в лікарні м. Пщина (Польща).

На початку вересня прокуратура висунула обвинувачення двом лікарям, які займалися лікуванням вагітної, у заподіянні шкоди здоров’ю. Одному з них також пред’явлене обвинувачення в ненавмисному вбивстві. Не виключено, що прокуратура обвинуватила третього лікаря, який також брав участь у лікуванні цієї пацієнтки. Таким чином, якщо раніше слідство велося за справою, то зараз відносно конкретних осіб.

Суть справи така. У вересні минулого року 30-літня вагітна пацієнтка прибула до лікарні з маловоддям. Родина та юрисконсульт, який її представляє, уважають, що лікарі занадто довго барилися з перериванням вагітності, що безпосередньо спричинило смерть жінки. Пацієнтка, перебуваючи в палаті, відправляла рідним смс, у яких писала: «Поки що, через закон про аборти, я повинна чекати, і вони нічого не можуть зробити. Потрібно чекати, поки серце дитини перестане битися».

Попередні результати патологоанатомічного дослідження з високою ймовірністю вказують на те, що причиною смерті пацієнтки став септичний шок після загибелі плода, викликаної передчасним виливом вод у зв’язку з інфекцією.

Обвинувачення прокуратури засновані на помилках у процесі спостереження за станом здоров’я пацієнтки, а також часу та способі прийняття лікарських рішень, що в остаточному підсумку призвело до смерті жінки.

Прокуратура встановила, що відсутність рішення про індукцію пологів від моменту надходження пацієнтки до лікарні є неправильною лікарською тактикою ведення даної пацієнтки. Саме цей факт і є предметом обвинувачення. Адвокат, який представляє інтереси родини, підкреслила, що життя матері повинне бути поставлене на перше місце. Однак лікарі, незважаючи на наявність показань, утримувалися від стимуляції пологів, піддаючи життя пацієнтки небезпеці.

Ірраціональні дії лікарів, що суперечать медичним знанням, можуть свідчити про те, що вони відчували страх перед можливим покаранням за незаконний аборт. Але прокуратура не розслідує мотиви підозрюваних, тому вона не враховує можливий вплив на прийняття рішень, постанови Конституційного трибуналу про заборону абортів у випадку наявності в плода пороків розвитку, несумісних із життям.

Далі справа може розвиватися за трьома сценаріями. Обвинувачувані мають право на захист і можуть, наприклад, узяти під сумнів думку експертів або надати інші факти, які змусять сторону обвинувачення змінити своє рішення.

Також обвинувачувані можуть подати заяви про умовне припинення провадження у справі або добровільно визнати свою вину та понести покарання. Але найбільш імовірний сценарій – порушення кримінальної справи прокуратурою.

Що в цьому випадку загрожує лікарям? Максимальне покарання за ненавмисне вбивство – 5 років позбавлення волі. Адвокат, що представляє інтереси родини, із цього приводу говорить таке: «Особисто я ніколи не зустрічалася із ситуацією, коли лікар був покараний позбавленням волі через лікарську помилку». І додає, що постраждала сторона готова вирішити справу до передання до суду, якщо лікарі визнають свою вину, і це змусить інших лікарів задуматися.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Больше полезной информации о медицине в Польше

    Подпишись на новости медицины Польши