У Варшаві розпочався протест медиків

У Варшаві розпочався протест медиків

11 вересня опівдні у Варшаві розпочалася акція протесту медпрацівників. У чотиригодинному марші взяли участь лікарі, медсестри, парамедики, студенти, фізіотерапевти, лабораторні діагности, радіологи. До акції також приєдналися деякі політики й фермери, а також пацієнти. Протестувальники підійшли до будівлі канцелярії прем’єр-міністра та встановили біля головного входу намети – «біле містечко». Медики заявили, що акція протесту переходить у безстрокову.

У демонстрації взяли участь близько 30 тис. осіб. Протестувальники хотіли зустрітися з міністром охорони здоров’я Адамом Недзельським і прем’єр-міністром Матеушем Моравецьким, але зустріч не відбулася. Медики попередили, що поки не вдасться домовитися з урядом, протести не припиняться.

Михал Булса, голова комітету молодих лікарів Вищої медичної ради, заявив, що «ідеї міністра охорони здоров’я, які він озвучує останнім часом, нереальні. Найголовніше для будь-якого медика – це пацієнт. Щоб пацієнт був у безпеці, лікар повинен бути в безпеці. Він має одержувати гідну зарплату, у нього повинні бути гарні умови праці, і він не повинен боятися прокурора».

Доктор Томаш Карауда повідомив журналістам, що цей протест у першу чергу спрямований на захист пацієнтів: «Пропоновані державою зарплати змушують нас працювати в декількох місцях. Якщо всі медики вирішать працювати в одному місці з 8-ї до 16-ї години, система занепаде в один день. Ми не хочемо цього».

Медсестри також говорили про свої проблеми, підкресливши, що їхній середній вік – 53 роки. Вони також скаржилися, що працюють понад норму, і їхня зарплата повинна бути вище. Радіологи сказали, що в них немає закону про професію, і їм теж мало платять. Матильда Клудковська з Національної палати лабораторних діагностів підкреслила, що «система, у якій працюють медики, наклеєна на скотч, ним ми латаємо діри. Сьогодні ми всі разом стоїмо пліч-о-пліч і не можемо зупинитися на під дорозі».

Лікарі з Альянсу резидентів закликали всіх, хто зібрався, не здаватися: «Уряд нас не чує, їм наплювати на здоров’я ваших родин і дітей. Якщо ми всі не встанемо, за нас ніхто не буде добиватися справедливості, і ви, польські пацієнти, залишитеся одні».

У створене медиками «біле містечко» запрошують пацієнтів на обстеження та аналізи. У наметах медики будуть чекати на прем’єр-міністра, де й передадуть йому свої вимоги.

Кшиштоф Букель, голова Польської профспілки лікарів, звернувся до міністра охорони здоров’я та прем’єр-міністра: «Пане міністре, ви сказали, що задовольнити вимоги комітету нереально, а я запитую: чому? Невже міністр хоче сказати, що реалізація наших постулатів не є пріоритетом уряду? Пане міністре, пане прем’єр-міністре, не бійтеся нас. Бійтеся поляків, які втратили своїх близьких, тому що суспільна охорона здоров’я неефективна. Ми очікуємо жесту доброї волі у вигляді поправок до закону про мінімальну заробітну плату, погоджену протестним комітетом».

Зазначимо, що напередодні протесту Міністр охорони здоров’я назвав вимоги медиків «космічними». Адам Недзельський повідомив, що міністерство одержало вимоги від медиків і проаналізувало їх із точки зору затрат і можливості впровадження в законодавчу систему.

«Перше з них стосується трикратного збільшення мінімальної заробітної плати на прикладі лікаря-фахівця із близько 7 тис. зл. (нинішня базова ставка лікаря-фахівця) до 20 тис. зл. Таке збільшення обійдеться нам у 65 млрд зл. протягом року. Друга вимога стосується збільшення вартості медичних послуг більш ніж на 30 %. Це додаткові близько 30 млрд зл. із бюджету. Третє – наймання додаткового адміністративного персоналу. Вартість такого рішення становить 6,5 млрд зл. У цілому реалізація всіх вимог обійдеться в 100 млрд зл. При цьому весь бюджет охорони здоров’я в 2022 р. становить 120 млрд зл.», – сказав міністр охорони здоров’я.

А тим часом з України надходить тривожна інформація. У деяких лікарнях співробітники не одержують зарплату вже 3 місяці. Наприклад, медики Сосновської міської лікарні на Львівщині оголосили голодування у зв’язку з невиплатою зарплати. У Слов’янську Донецької області медики вийшли на акцію протесту із цього ж приводу. Профспілка працівників охорони здоров’я України констатує, що в цілому ситуація із заборгованістю за зарплатою перед медиками значно погіршилася.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Больше полезной информации о медицине в Польше

    Подпишись на новости медицины Польши