450 млн злотих на нові технології в боротьбі з онкологією

450 млн злотих на нові технології в боротьбі з онкологією

16 жовтня 2020 року Міністерство науки та вищої освіти підписало угоду з Польським центром розвитку технологій (PORT) про запуск програми Віртуального дослідницького інституту (WIB), метою якої є підтримка досліджень у галузі медичних біотехнологій, спрямованих на боротьбу з онкологією. Планується витратити на програму 450 млн злотих протягом 10 років.

WIB був створений 4 квітня 2019 року на підставі закону про підтримку наукової діяльності. Мета програми – фінансова підтримка досліджень із високим потенціалом комерціалізації, якою і є медичні біотехнології в онкології.

«WIB – це, з одного боку, можливість внести свій вклад у відкриття нових методів лікування й розроблення ліків, що допомагають у лікуванні раку, а з іншого – можливість для розвитку біотехнології в Польщі – однієї із галузей науки у світі, що найбільш динамічно розвивається», – сказав доктор Анджей Дибчинський, директор і програмний менеджер Łukasiewicz – PORT (Польського центру розвитку технології).

Програма WIB адресована «найбільш видатним і талановитим польським ученим, що працюють на найвищому світовому рівні – представникам польських університетів і науково-дослідних інститутів», – говориться в пресрелізі дослідницької мережі.

Команди дослідників будуть відбиратися на відкритих конкурсах. Призначені експерти проведуть предметну оцінку пропозицій на основі наукових, економічних і соціальних критеріїв. Оголошення першого конкурсу заплановане на 2020 рік.

Діяльність Віртуального дослідницького інституту буде зосереджена в першу чергу на фінансуванні інноваційних досліджень із реальним потенціалом комерціалізації, які принесуть реальну користь польському суспільству й економіці, як стверджують його автори. Також, додають вони, підтримка досліджень і розробок у цьому секторі – це інвестиція та довгостроковий захід.

Функцію керуючої особи для програми WIB виконує дослідницька мережа Łukasiewicz – PORT зі штаб-квартирою у Вроцлаві.

Джерело: Puls Medycyny

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Больше полезной информации о медицине в Польше

    Подпишись на новости медицины Польши