Лікарські палати підвищили розмір членського внеску для лікарів до 120 злотих на місяць. Польські лікарі не згодні

Лікарські палати підвищили розмір членського внеску для лікарів до 120 злотих на місяць. Польські лікарі не згодні

Лікарі із країн пострадянського простору звикли до керівної ролі держави, яка в особі міністерства охорони здоров’я та обласних відділів охорони здоров’я вирішує, хто і як повинен лікувати. У країнах ЄС, у тому числі й Польщі, медики у своїй роботі спираються на організації самоврядування. Так, лікарське самоврядування в Польщі представляють лікарські палати – головна у Варшаві та регіональні у воєводствах.

Лікарські палати ведуть реєстри лікарів і приватної медичної практики, видають ліцензії, забезпечують безперервну післядипломну освіту, надають юридичну підтримку, матеріальну допомогу тощо. Однак лікарі зобов’язані утримувати організацію самоврядування, членами якої вони є.

Донедавна розмір членського внеску для лікаря становив 60 зл. на місяць, а для стажиста – 10 зл. Але із січня поточного року ставка для лікарів збільшилася відразу вдвічі до 120 зл., а для стажистів – до 60 зл.

Справедливості заради варто зазначити, що величина внеску не змінювалася протягом декількох років. Проте таке різке підвищення було негативно сприйняте лікарською спільнотою. Більше 4 700 лікарів підписали петицію, вимагаючи зберегти розмір членського внеску на рівні 60 зл. принаймні для певних категорій лікарів.

«Як багато лікарів і стоматологів, я вважаю розмір надбавки неприйнятним. 100%-ве збільшення членських внесків у лікарських палатах є необґрунтованим і незаконним», – говорить Малгожата Кожьол, автор петиції.

«У дискусіях про збільшення розміру внесків забувають, що основним бенефіціаром буде не Головна лікарська палата, а регіональні палати. 90 % квоти піде в регіони», – повідомляє Головна лікарська палата на своєму сайті.

Як підкреслив Радослав Пивоварчик, президент Бескидської лікарської палати, член робочої групи з аналізу членських внесків, «ураховуючи макроекономічну ситуацію, з якою ми стикаємося з кінця минулого року, збільшення внесків здавалося неминучим».

«Аналізи робочої групи Головної лікарської палати показують, що в 2023 р. у малих і середніх палат напевно виникнуть проблеми, якщо збори будуть збережені на рівні 60 зл. Великі палати, імовірно, ще не повинні побоюватися недофінансування цього року, але в наступному році їм теж буде важко укластися у свої бюджети. Якщо ми хочемо сильне лікарське самоврядування, ми повинні прийняти збільшення внесків», – говорить Радослав Пивоварчик.

Медики, що підписали петицію, вимагають зберегти розмір внеску на рівні 60 зл. для лікарів, які здобувають спеціалізацію (резиденти), одиноких батьків, батьків дитини-інваліда та лікарів-інвалідів, а також для тих, хто практикує свою професію за межами Польщі. Крім того, лікарі, які підписали петицію, вимагають, щоб кожний лікар після досягнення пенсійного віку був звільнений від сплати членського внеску.

Автори петиції також наполягають на тому, щоб головна та регіональні лікарські палати скоротили свої витрати, наприклад, шляхом ліквідації «штучних структур», таких як філії окружних лікарських палат, які тільки генерують витрати, організації зустрічей, що поєднують медичне/стоматологічне співтовариство, та ін.

Група супротивників підвищення розміру членського внеску заявила, що у випадку нерозуміння з боку Головної лікарської палати лікарі звернуться за підтримкою до Міністерства охорони здоров’я, яке, на думку медиків, може оспорити постанову лікарської палати у Верховному суді.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...


    Подпишись на новости медицины Польши