Медична допомога для українських біженців – як усе організоване?

Медична допомога для українських біженців – як усе організоване?

Із самого початку військової агресії Росії проти України Національний фонд охорони здоров’я Польщі взяв на себе фінансування медичної допомоги для українських біженців. Право на одержання безкоштовної медичної допомоги поширюється на українців, які перетнули кордон із 24 лютого 2022 р.

Спеціальний Закон про допомогу громадянам України у зв’язку зі збройним конфліктом набув чинності 12 березня 2022 р., але його дія почалася з 24 лютого 2022 р. Цей спеціальний акт надає право на медичні послуги громадянам України, які приїхали до Польщі у зв’язку з агресією Росії.

Право на отримання медичних послуг біженцями в зазначеному обсязі підтверджують такі документи:

  • податковий номер PESEL, що видається громадянам України,
  • е-документ (дорослі, які зареєструються в міському управління, отримають номер PESEL і довірений профіль, можуть активувати е-документ, що підтверджує права біженця),
  • роздруківка підтвердження про створення довіреного профілю, яка містить ім’я та прізвище, номер PESEL).

Право на медичну допомогу у вищевказаному обсязі мають:

а) громадяни України, які безпосередньо перетнули польсько-український кордон із 24 лютого;

б) чоловіки та дружини громадян України, без українського громадянства, які перетнули польсько-український кордон із 24 лютого;

в) громадяни України з Картою поляка незалежно від того, де вони перетнули польський кордон після 24 лютого;

г) найближчі родичі громадянина України з Картою поляка, що в’їхали до Польщі з 24 лютого 2022 р.

Поняття «найближчі родичі» охоплює: дружину, родичів по висхідній лінії (батьків, бабусь і дідусів), нащадків (дітей, онуків), братів і сестер, родичів за тією ж лінією або ступенем (зять, невістка, тесть, свекруха, пасинок), усиновленого та його члена подружжя, а також особу, яка мешкає спільно.

Право на одержання медичної допомоги відповідно до спеціального закону не надається особам, які до 24 лютого 2022 р. легально проживали в Польщі на підставі посвідки на проживання або мали статус біженця, або звернулися за отриманням такого статусу.

Фінансування медичних послуг для біженців забезпечується Національним фондом охорони здоров’я Польщі. Послуги оплачуються тим медичним установам, які уклали з Фондом відповідний контракт.

Біженці з України мають право на отримання медичних послуг у Польщі на тих самих умовах і в тому ж обсязі, що й особи, застраховані в Польщі, а саме:

  • допомогу сімейного лікаря;
  • амбулаторну консультацію лікаря-спеціаліста;
  • лікарську допомогу в нічний час і святкові дні;
  • стаціонарну допомогу.

У рамках перерахованого вище пацієнти можуть отримати лікарську консультацію, лабораторні та інструментальні обстеження, рецепти та направлення. Усе безкоштовно!

Виняток становлять:

  • санаторно-курортне лікування,
  • курортна реабілітація,
  • право на лікування за кордоном,
  • відшкодування витрат на лікування за кордоном відповідно до «транскордонної» директиви.

Біженці мають право на отримання лікарських засобів у рамках програм охорони здоров’я Міністерства охорони здоров’я. Це, наприклад, ліки, використовувані в рамках надання невідкладної медичної допомоги. Біженці також мають право на вакцинацію проти COVID-19, тести на коронавірус (антигенні та ПЛР) і лікування, пов’язане з COVID-19. Діти-біженці мають право на профілактичні щеплення в рамках календаря профілактичних щеплень.

І ще один важливий момент. Українські біженці мають право на одержання рецептів, що передбачають відшкодування вартості лікарських засобів. 14 березня поточного року амбулаторії сімейної медицини, спеціалізовані поліклініки та аптеки отримали від Фонду відповідні роз’яснення.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...