
Курс польської медичної мови
Польська медична мова складна для освоєння через свою автентичність. В ній немає традиційної лексики та синонімізаціі латинськими і англійськими термінами. Переважна частина анатомічних і фізіологічних термінів мають польське походження – не кажучи вже про клінічні формулювання. Також вивчення польської медичної мови вимагає хорошого загальномовного рівня – правильної побудови граматичних схем, доброго вербального сприйняття та розуміння мовних зворотів.
Всі лікарі загального профілю та стоматологи, які планують працювати в Польщі за спеціальністю, повинні скласти тест: іспит з польської медичної мови у Головній лікарській палаті.
Тестування складається з 4 блоків:
- Частина А – перевірка правопису за допомогою диктанту з аудіоносія.
- Частина В – перевірка розуміння розмовної мови з аудіоносія.
- Частина С – вміння читати й розуміти текст, читання вголос.
- Частина D – симулятивний збір анамнезу та складання діагностичних і лікувальних рекомендацій за допомогою правильного опитування (в двох обраних клінічних ситуаціях).
Відсотковий прохідний бал для кожного розділу універсальний – 55%. За нескладеного іспиту чи однієї з його частин повторна спроба дозволена не раніше, ніж за 6 місяців.
Польська медична мова складна для освоєння через свою автентичність. В ній немає традиційної лексики та синонімізаціі латинськими і англійськими термінами. Переважна частина анатомічних і фізіологічних термінів мають польське походження – не кажучи вже про клінічні формулювання. Також вивчення польської медичної мови вимагає хорошого загальномовного рівня – правильної побудови граматичних схем, доброго вербального сприйняття та розуміння мовних зворотів.
Проект «Європа медична» пропонує курс підготовки до іспиту з польської медичної мови згідно з усіма вимогами Головної лікарської палати. До розробки курсу були залучені філологи, психологи, педагоги, а також лікарі з пострадянського простору, які вже працюють в Польщі. Програму розроблено з урахуванням особливостей мовної адаптації медиків зі слов’янських країн. Велика увага приділена способам і методам інтенсифікації освоєння польської мови, адже на її вивчення лікар виділяє цінний час, за який потрібно досягти максимального результату.
Програма курсу забезпечує випускникові впевнене володіння письмовою та усною польською мовою. Вона дозволяє за короткий термін повноцінно засвоїти медичну термінологію і правила, щоб легко та грамотно нею оперувати. Тренінги та семінари з польськими колегами в лікувальних установах Польщі допоможуть як в закріпленні отриманих знань, так і в психологічній адаптації в мовному середовищі.
Курс розроблений не тільки для лікарів. Навчання польській медичній мові також орієнтовано на:
- середній медичний персонал;
- студентів-медиків у процесі навчання;
- випускників медичних коледжів і ВНЗ;
- інтернів і клінічних ординаторів.
Для зручності подачі та швидкого засвоєння великого обсягу складної інформації курс розділено на три етапи:
Докурсовий модуль. Включає в себе психологічне тестування на готовність до зміни мовного середовища. Пропонує дистанційне (за допомогою Skype та електронної пошти) вивчення мови за індивідуальним планом в залежності від початкового рівня. Освоєння медичної лексики проходить за авторським підручником, що спеціально підготовлений для курсу та містить весь необхідний матеріал (близько 350 медичних термінів). Посібник, підготовлений великим колективом фахівців, пропонує якісно відредагований і систематизований виклад складного матеріалу. Методика, розроблена для курсу, дозволяє повноцінно оволодіти читанням і аудіосприйняттям польської мови. В цьому допомагають спеціальні прийоми: моделювання діалогів та клінічних ситуацій різноманітної тематики. В кінці проводиться дистанційний іспит для допуску до Варшавського модуля.
Варшавський модуль.
Включає в себе двотижневий семестр. Програма забезпечує безпосередню перевірку знань учасників експертами Проекту «Європа медична». Оцінка підготовленості учасника проводиться під час теоретичних семінарів і практикумів на базі медичних установ Польщі. Заняття передбачають моделювання та розбір реальних клінічних ситуацій. Після проміжної атестації слухач детально ознайомлюється з вимогами іспиту та проходить перевірку на відповідність мовного рівня. В кінці учасники складають підсумковий іспит, подібний за структурою та послідовністю до державного мовного іспиту в Головній лікарській палаті. Для додаткової мотивації учасники отримують приємний бонус: тим, хто успішно склав іспит, Фонд «ЄВРОМЕД» оплачує екзамен у Головній лікарській палаті Польщі.
Варшавський модуль – це виняткова перевага курсу польської медичної мови перед усіма іншими пропозиціями. Проект «Європа медична» надає безпрецедентну можливість пройти мовну практику в реальних клінічних умовах. Учасники зможуть почути від носіїв мови розбір типових випадків, дізнатися про порядок призначення обстеження та вибір методів лікування. Така практика надзвичайно корисна для лікаря, який планує свою трудову діяльність на території Польщі. Можливості влитися в медичне середовище Польщі, подивитися на життя лікарні зсередини, відчути її атмосферу і темп роботи, ознайомитися з правилами етики та деонтології європейського медичного колективу роблять закордонну медичну систему ближчою і зрозумілішою вже на стадії підготовки до нострифікації. Такий цінний досвід знизить напругу і стрес на іспиті. А в майбутньому – полегшить і прискорить адаптацію на робочому місці на початку професійної діяльності в Польщі.
Післякурсовий модуль. Включає індивідуальні корекційні завдання, розроблені відповідно до результатів пробного іспиту. Кожному учаснику надаються матеріали, рекомендації та консультації медичних експертів, необхідні для закріплення і структурування отриманих знань. Також на цьому етапі обговорюється план підготовки до нострифікації диплому, який розробив для себе учасник.
Проект «Європа медична» ініційований Європейським Фондом Розвитку Медицини та Освіти «ЄВРОМЕД».
Закінчився черговий курс Варшавського модуля – цього разу за участі лікарів з Білорусі та України. Бажаємо нашим випускникам успіху на іспиті з польської медичної мови в Головній лікарській палаті!