Свіжі дані за затребуваними лікарськими спеціальностями в Польщі (частина 2: місця нерезидентські)

Свіжі дані за затребуваними лікарськими спеціальностями в Польщі (частина 2: місця нерезидентські)

У нашій попередній публікації ми подали інформацію про кількість резидентських місць на весну 2021 р. Також ми порівняли різні шляхи отримання спеціалізації – резидентура та умови нерезидентські. У даній публікації ми розповімо про нерезидентські місця, які передбачили воєводства на весну 2021 р.

Весняний набір завжди дає меншу кількість місць, але й претендентів, як правило, менше. Однак не факт, що і в подальшому буде так само. Адже результати LEK значно покращилися. Якщо восени стажистів, які успішно склали LEK, було 4 680 із 6 330, то на іспиті в лютому 2021 року – 4 696 із 4 779. Конкуренція за місця на спеціалізацію явно посилюватиметься.

Ми не будемо зупинятися на всіх воєводствах, подамо найпопулярніші серед наших лікарів, а також воєводства з найбільшою та найменшою кількістю місць для спеціалізації. Ця інформація допоможе молодим лікарям, які планують отримати нострифікацію в Польщі, зорієнтуватися з воєводствами, у яких вони хотіли б розпочати свою кар’єру з нуля.

Мазовецьке воєводство (Варшава)

495 нерезидентних місць. Лідирують внутрішні хвороби – 50 (10 резидентур), ортопедія – 49 місць (1 резидентура), гінекологія та акушерство – 43 (1 резидентура), інфекційні хвороби – 27 (20 резидентур), анестезіологія – 32 місця (5 резидентур).

Великопольське воєводство (Познань)

165 місць для навчання нерезидентів і 128 місць для резидентів. Найбільше з невідкладної медицини – 27 (13 резидентур) і внутрішні хвороби – 10 (5 резидентур).

Малопольське воєводство (Краків)

Однозначно нагорода за найбільшу кількість місць спеціалізації – аж 947! На першому місці внутрішні хвороби – 375, ортопедія – 46, кардіологія – 62 місця, а в резидентурі за цими спеціальностями всього по 1 місцю. Для геріатрії створено 22 місця (7 резидентур). Невідкладна допомога – 50 місць (19 резидентур), сімейна медицина – 53 (11 резидентур).

Західнопоморське воєводство (Щецин)

172 місця нерезидентних (118 резидентур): найбільше число в психіатрії – 20 (4 резидентури), медична реабілітація – 16 місць (8 резидентур); загальна хірургія та внутрішні хвороби по 10 (5 і 10 резидентур відповідно), сімейна медицина – 5, ортопедія – 1, акушерство та гінекологія – 1. Не передбачено місць з дитячої та підліткової психіатрії.

Нижньосілезьке воєводство (Вроцлав)

Найбільша кількість нерезидентних місць припало на внутрішні хвороби (терапія) – 20, стільки ж, скільки і резидентських. Створено додатково 16 місць для невідкладної медичної допомоги; для педіатрії та дитячої хірургії нерезидентних місць не передбачено.

Що стосується воєводств із найбільшою та найменшою кількістю нерезидентних місць, то лідером за цим показником, як ми вже сказали, є Малопольське воєводство.

Люблінське воєводство (Люблін)

Тут набагато більше місць спеціалізації – їх 614, а в режимі резидентури всього 142. Більшість нерезидентних місць передбачено для внутрішніх хвороб – 272 місця (+10 резидентських). 36 місць для ортопедії і травматології і 26 місць для гінекології (при цьому всього 1 резидентура).

Воєводство з найменшою кількістю місць спеціалізації – Любуське (Зелена-Гура).

78 місць нерезидентних місць надає воєводство, де спостерігається найбільш сумна ситуація з лікарями. Для порівняння: у режимі резидентури передбачено 63 місця. Найбільша кількість місць від воєводи отримали внутрішні хвороби – 10, анестезіологія – 9, медицина праці – 10.

Підбиваючи підсумки, можна резюмувати, що наразі найбільше число місць для спеціалізації передбачено для внутрішніх хвороб і невідкладної допомоги. Це складні та великі спеціальності, які не приваблюють молодих лікарів. Найменша кількість місць традиційно відводиться офтальмології та дерматології.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Больше полезной информации о медицине в Польше

    Подпишись на новости медицины Польши