Ще кілька слів про проблеми польської охорони здоров’я

Ще кілька слів про проблеми польської охорони здоров’я

Польська система охорони здоров’я відчуває гострий дефіцит кадрів. Ця проблема настільки загострилася в період епідемії коронавірусу, що польські лікарі вже не можуть мовчати.

На сторінках одного зі спеціалізованих медичних інтернет-видань лікар Бартош Фіалек, спеціаліст у галузі ревматології, пише: «От і настав момент відкрити вам цю сумну, навіть трагічну правду».

Час від часу в засобах масової інформації Польщі з’являються повідомлення про те, що пацієнт помер, тому що не отримав медичної допомоги, а інші пацієнти – через нестачу персоналу – не отримували їжі. «Так, люди помирають. Так, це трагедія. Тим більше що смерті можна було уникнути», – констатує польський лікар.

Чому ж пацієнтові не надали допомогу, чому не було лікаря в палаті, чому пацієнти не отримували їжі?

«Будь ласка, прийміть цю дозу сумного знання. У Польщі найнижчий коефіцієнт доступності лікарів у ЄС (2,4 на 1 000 жителів) і найнижчий коефіцієнт доступності медсестер у ЄС (5,3 на 1 000 жителів). Саме такою є польська дійсність», – зазначає в публікації Бартош Фіалек.

«Нас тут немає. Ця проблема, яка була й до пандемії COVID-19, у наші дні загострилася, оскільки ми раз у раз потрапляємо в ізоляцію через зараження. А коли нікого немає, ніхто не допоможе хворим. Але медичні працівники не винні в тому, що їх немає», – зазначає автор статті.

Прогнози лікаря песимістичні: «У жовтні цього року ми вже бачимо вдвічі більше смертей проти попереднього року. І смертей буде більше, в основному через те, що нас немає, немає місць у лікарнях, не вистачає обладнання та ліків».

Але проблема не тільки в кадрах. Під час роботи у відділенні невідкладної допомоги повітової (районної) лікарні, куди доставляють пацієнтів із COVID-19, протягом тривалого часу, в автора статті з’явилося бачення проблем польської системи охорони здоров’я, які потрібно терміново вирішувати.

  1. Автор зазначає, що на сьогодні організація роботи повітових лікарень не продумана. «Лікарня, у якій я працюю, не позначена як лікарня, де надають допомогу пацієнтам із SARS-Cov-2. Привозять «чистих» пацієнтів, у яких немає підозри на зараження, і, через відсутність місць в інших медичних установах, пацієнтів із підозрою на зараження коронавірусом».
  2. Немає місць. Незважаючи на обіцянки, що Державний тимчасовий госпіталь та інші тимчасові лікарні, створені спеціально для лікування пацієнтів із SARS-Cov-2, будуть приймати таких пацієнтів без проблем, передати такого хворого досить складно. А у звичайній лікарні недостатньо обладнання та ліків для надання допомоги при важких формах інфекції.
  3. Даремно витрачений час. Автор статті зазначає: «Найболючіше те, що попередні 6 місяців витрачено даремно. Ми зовсім не готові. Слід обладнати польові госпіталі, блоки ізоляції для людей із підозрою на COVID-19 до отримання результату та блоки для пацієнтів із підтвердженою інфекцією високочутливими тестами».
  4. Відділення невідкладної допомоги – це ті відділення, куди пацієнтів привозять бригади швидкої допомоги та звертаються амбулаторні пацієнти. Це дуже вузьке горлечко, яке необхідно швидко усунути, щоб забезпечити обслуговування великої кількості пацієнтів.
  5. «Експрес-тести на антигени, PCL або південнокорейські швидкі тести на антигени – це шлаки, – пише автор статті та продовжує: – Країна повинна інвестувати у швидкі тести на антигени нового покоління й реагенти для експрес-генетичного тестування».

«Найбільш сумно від дій уряду. Керівники лікарень роблять усе, що в їхніх силах, маючи мало часу, мало можливостей і небагато грошей. А уряд через державне телебачення стверджує, що контролює розвиток епідемії COVID-19 у Польщі, що явно не відповідає дійсності», – зазначає в кінці статті Бартош Фіалек.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Больше полезной информации о медицине в Польше

    Подпишись на новости медицины Польши