Чому в Польщі не вистачає лікарів і медсестер?

Чому в Польщі не вистачає лікарів і медсестер?

Раніше ми повідомляли про те, що згідно з останнім звітом Євростату, опублікованим у липні 2019 р., у Польщі спостерігається гострий дефіцит лікарів – на 1 000 жителів доводиться 2,4 лікаря, а це гірший результат у ЄС. Наші читачі запитують: як можна пояснити таку ситуацію, адже насправді дохід лікарів та умови їх роботи в Польщі набагато краще, ніж у їх східних сусідів?

Відповідь на це запитання дає дослідження ManpowerGroup®, проведене торік шляхом анкетування 71 польської лікарні. Більша частина лікувальних установ повідомляє про потребу в медсестрах (72 % лікарень) і лікарях (68 % лікарень).

«Усі лікувальні установи в Польщі, за винятком найбільших університетських лікарень, відчувають дефіцит співробітників із необхідною кваліфікацією. Кадрова проблема є загальнонаціональним явищем, причому в невеликих містах вона відчутна набагато гостріше. Її причини складні й обумовлені як недостатнім фінансуванням, так і нестачею працівників на ринку праці», – говорить Ярослав Федоровський, професор університету, президент Польської федерації лікарень.

У свою чергу, Яцек Копач, експерт Manpower Life Science, пояснює кадровий дефіцит відсутністю довгострокової стратегії розвитку медичного персоналу: «На жаль, ми відчуваємо труднощі із залученням медичного персоналу. Міністерство охорони здоров’я дотепер не розробило довгострокової стратегії, яка могла б виправдати прийняття рішень про кількість лікарів певних спеціальностей».

За його словами, усе більше студентів здобувають освіту в польських медичних університетах, однак велику групу становлять іноземці, які повертаються до своїх країн після завершення навчання. Також зростає кількість випускників, які, бачачи реалії польського ринку праці, вирішують емігрувати до Німеччини або Чехії через брак місць спеціалізації.

За даними аналітиків, сьогодні ТОП-10 найбільш затребуваних медичних спеціальностей у Польщі має такий вигляд:

  1. Педіатрія.
  2. Внутрішні хвороби.
  3. Анестезіологія.
  4. Хірургія.
  5. Невідкладна медицина.
  6. Неонатологія.
  7. Урологія.
  8. Гінекологія.
  9. Неврологія.
  10. Пульмонологія.

Також польські лікарні потребують фахівців у галузі ортопедії та травматології, офтальмології, отоларингології, психіатрії, радіології, судинної хірургії та медицини праці.

Проблема нестачі лікарів у медичних установах протягом багатьох років незмінно залишалася у сфері особливого інтересу не тільки керівників медичних установ, але й платника – Національного фонду охорони здоров’я. Відсутність лікарів уже стає однією з найважливіших системних причин збільшення середнього часу очікування медичних послуг.

97 % опитаних лікувальних установ готові наймати медичний персонал з України.

Респондентів також запитували про відкритість для прийняття на роботу медичного персоналу з України. Це стосується кандидатів, які склали державний іспит із польської мови та отримали нострифікацію диплома. 97 % опитаних лікувальних установ готові наймати медичний персонал з України. Причому частина з них навіть висловила готовність оплачувати стажування, тобто покривати витрати на проживання.

Які дії допоможуть поліпшити ситуацію? На думку аналітиків, необхідно збільшити фінансування охорони здоров’я та, крім того, активізувати набір співробітників з-за кордону. Також експерти ManpowerGroup® вважають, що потрібно зменшити обсяг робіт, пов’язаних із заповненням медичної документації та продовжувати інвестувати в комп’ютеризацію. Додамо, що звіт, підготовлений ManpowerGroup®, передано Польській федерації лікарень.

P. S. Як відомо, риба шукає, де глибше, а людина – де краще. І польські лікарі – не виняток. Їх дипломи визнаються в Німеччині, Британії, Чехії та інших європейських країнах без нострифікації, тому вони активніше емігрують на захід, ніж лікарі з пострадянських країн, що не ввійшли до ЄС. Це відкриває вікно можливостей для лікарів з України, Росії, Білорусі. Колеги, поспішайте скористатися шансом, повірте, ви не пошкодуєте.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Больше полезной информации о медицине в Польше

    Подпишись на новости медицины Польши