Нові зарплати для медпрацівників у Польщі: Президент підписав Закон

Нові зарплати для медпрацівників у Польщі: Президент підписав Закон

У червні під стінами Польського Сейму відбулася акція протесту медичних працівників. Організатором акції виступила Національна профспілка медсестер та акушерок. У заході взяли участь представники всіх медичних професій. Варто зазначити, що в цей день відбулося голосування за чергові поправки до Закону про рівень мінімальних винагород у сфері охорони здоров’я.

Нагадаємо, голосування за нові базові ставки в системі охорони здоров’я вже відбулося – на початку червня Сейм прийняв відповідний закон. Однак вони категорично не влаштовують медичних працівників Польщі. Тому професійні організації подали свої пропозиції до вже проголосованого Сеймом закону до Сенату, а Сенат передав їх до Сейму.

Але незважаючи на протести медпрацівників, які відбулися по всій Польщі напередодні й у день голосування, Сейм пропозиції Сенату відхилив. Проблема в тому, що пропоновані Сенатом нові базові ставки в системі охорони здоров’я передбачають істотне збільшення обсягів фінансування, але без зазначення джерел.

Болеслав Пеха, депутат правлячої партії зазначив таке: «Якщо до закону будуть внесені пропоновані поправки, то цього року буде потрібно не 4 млрд зл., а 8 млрд зл., у наступному році – більше 16 млрд зл., а потім ще 12 млрд зл. При цьому сенатори не вказали джерела фінансування такого рішення. Під час загальнонаціональних дебатів сенатор-опозиціонер указав на можливість збільшення фінансування зарплат медиків із коштів програми «500+» (прим. – 500 зл. на кожну дитину до 18 років незалежно від доходу сім’ї). Як депутат і лікар я не згодний із тим, що польські діти повинні оплачувати рішення Сенату».

Прийнятий раніше Сеймом закон передбачає виділення цього року додаткових асигнувань у розмірі 4 млрд зл. на підвищення зарплат медикам. У такий спосіб Сенат пропонував збільшити державні видатки на зарплати для медпрацівників удвічі.

Міністр охорони здоров’я Адам Недзельський також виступив у Сеймі перед голосуванням. Він закликав парламентарів «зробити відповідальний вибір, а не давати пустих обіцянок». Баталії про рівень зарплат закінчилися підписанням закону Президентом Польщі. Даний законодавчий акт передбачає три головні новели:

  1. Підвищення трудових коефіцієнтів, що приведе до збільшення розмірів базової заробітної плати працівників медичних професій.
  2. Впровадження з 1 липня 2021 р. вимоги до медичних установ про досягнення мінімального рівня базової заробітної плати, зазначеного в Законі.
  3. Збільшення ліміту видатків на фінансування післявишівської практики лікарів і стоматологів на 2021 р.

Медичні працівники заявили, що продовжать боротьбу за гідні умови праці та оплати.

Тим часом Уряд оприлюднив проєкт постанови про мінімальну заробітну плату лікарів-резидентів. Сама ж постанова повинна набути чинності з 1 липня поточного року, як це передбачено законом.

Відповідно до проєкту постанови рівень мінімальної зарплати резидентів за такими спеціальностями, як анестезіологія та інтенсивна терапія, дитяча хірургія, загальна хірургія, онкологічна хірургія, внутрішні хвороби, інфекційні хвороби, геріатрія, гематологія, дитяча кардіологія, паліативна медицина, невідкладна медицина, сімейна медицина, неонатологія, дитяча неврологія, дитяча онкологія та гематологія, клінічна онкологія, патоморфологія, педіатрія, психіатрія, дитяча та підліткова психіатрія, променева онкологія, дитяча стоматологія буде становити:

  • у перші два роки роботи в режимі резидентури – 5 752 зл. (1 277 євро),
  • після двох років – 5,862 зл. (1 301 євро).

Базова заробітна плата резидента в інших галузях медицини:

  • у перші два роки роботи в режимі резидентури – 5 478 зл. (1 216 євро),
  • після двох років роботи – 5 643 зл. (1252 євро).

Зазначимо, що відповідно до закону мінімальна ставка резидента повинна становити 5,478 зл. Але для того щоб мотивувати лікарів вступати до резидентури за спеціальностями, які в Польщі є пріоритетними (тобто таких лікарів гостро не вистачає), Уряд передбачив для них більш високий рівень мінімальної винагороди.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Больше полезной информации о медицине в Польше

    Подпишись на новости медицины Польши