Резидентура-2020: результати рекрутинга

Резидентура-2020: результати рекрутинга

Часто нас запитують про те, які лікарські спеціальності найбільш затребувані в Польщі. Щоб надати нашим читачам актуальну ситуацію на ринку лікарів-спеціалістів, розглянемо результати процесу відбору до резидентури. Нагадаємо, що резидентура – це в середньому 5 років навчання та роботи за певною спеціальністю з метою її здобуття.

Кількість резидентських місць цього року – 4 136, що на 10 більше, ніж торік. Найбільша кількість місць спеціалізації передбачена для таких спеціальностей:

 • внутрішні хвороби – 389;
 • сімейна медицина – 297;
 • педіатрія – 260;
 • психіатрія – 191;
 • загальна хірургія – 190.

Найменша кількість місць була виділена:

 • спортивній медицині – 4;
 • пластичній хірургії та клінічній фармакології – по 3 місця;
 • бальнеології – 2;
 • морській і тропічній медицині – 1.

Найбільша кількість резидентських місць дісталася Мазовецькому воєводству (542), найменша (123) – Любуському воєводству. Варто зазначити, що в останньому зараз найменша кількість лікарів у Польщі.

У більшості воєводств загальна кількість претендентів перевищувала кількість наявних місць. Так, на передбачені в Мазовецькому воєводстві 542 резидентських місця претендувало 786 здобувачів.

Виняток становили такі воєводства:

 • Любуське – 40 претендентів на 123 місця;
 • Люблінське – 267 претендентів на 306 місць;
 • Підкарпатське – 143 претендента на 221 місце;
 • Малопольське – 401 претендент на 432 місця.

Звичайно, це не означає, що кожний здобув спеціалізацію своєї мрії. Незайняті резидентські місця розподіляються між претендентами з інших воєводств, якщо вони, звичайно, є.

Найбажаніші спеціалізації – це ендокринологія, офтальмологія, радіологія та дерматологія. У більшості воєводств була найбільша кількість претендентів на одне місце за цими спеціальностями. Деякі пріоритетні спеціальності, такі як анестезіологія та інтенсивна терапія, внутрішня медицина, загальна хірургія та педіатрія, часто вибиралися лікарями в більшості провінцій.

У Нижньосілезькому воєводстві претендували на ендокринологію 12 чоловік на 2 місця, офтальмологію – 23 чоловіки на 4 місця, радіологію – 28 чоловік на 4 місця.

У Сілезькому воєводстві для вступу до резидентури з радіології було потрібно найбільше балів – поріг результату іспиту LEK становив 75,36 %. Велику популярність мала педіатрія – 39 вступників на 18 місць. Також було багато претендентів на офтальмологію – 16 на 3 місця (поріг – 74,15 %) та ортопедію – 17 чоловік на 3 місця (поріг – 71,5 %).

У Лодзінському воєводстві на 9 місць у психіатрії подали заявки 25 осіб. Варто зазначити, що психіатрія – пріоритетна спеціалізація. Щодо інших найбільш популярних спеціальностей ситуація виглядала так: дерматологія – 17 претендентів на 3 місця (поріг – 77,78 %), ендокринологія – 14 осіб на 2 місця (поріг – 81,25 %), офтальмологія – 15 із 3 місць (поріг – 72,46 %) і радіологія – 21 на 3 місця (поріг – 79,33 %).

У Люблінському воєводстві було подано 22 заявки на резидентуру з пластичної хірургії на 2 місця (поріг – 81,07 %). На 1 місце до резидентури з дерматології було 8 претендентів (поріг – 80,10 %). На 13 місць педіатричної резидентури подали заявки 20 чоловік.

Традиційно в Підкарпатському воєводстві офтальмологія приваблювала найбільшу кількість лікарів на одне місце – 18 на 4 (поріг – 74,52 %).

У Поморському воєводстві було подано 34 заяви на 11 місць педіатричної резидентури (поріг – 72,46 %), дерматологи та венерологи – 8 осіб на 1 місце, а гастроентерологи – 7 чоловік на 1 місце (поріг – 77,45 %).

У Великопольському воєводстві з офтальмології на 2 місця претендували 16 чоловік (поріг – 78,64 %). Популярність мала й психіатрія – 20 заявок на 9 місць. Акушерство та гінекологія – 28 претендентів на 19 місць.

У Мазовецькому воєводстві найбільшу кількість претендентів приваблювала дерматологія – 42 особи на 2 місця.

У Західнопоморському регіоні була популярною анестезіологія та інтенсивна терапія – 14 людей на 6 місць.

У Малопольському воєводстві спостерігається великий інтерес до радіології: на 4 місця було подано 26 заявок.

Однак за деякими спеціальностями ситуація зворотна, кількість бажаючих вступити до резидентури менше, ніж кількість місць. Далеко не всі здобувачі подали заявку на резидентуру з невідкладної медичної допомоги, яка є пріоритетною спеціалізацією.

Так, за фахом «Невідкладна медицина» у Мазовецькому воєводстві на 28 місць подали заявки всього 2 особи. У Нижній Сілезії – 2 заявки на 14 місць. У Великопольському воєводстві – 3 претендента на 21 місце. У Шленському та Підкарпатському воєводствах ніхто не побажав вступити до резидентури. У Поморському воєводстві на 21 місце подала заявку 1 особа, у Лодзінському – 1 на 7 місць. У Любліні – 1 на 6 місць.

Наступна пріоритетна спеціалізація – інфекційні хвороби також не мала популярності. У Люблінському воєводстві подала заявку 1 людина на 10 місць, у Західно-Поморському – 1 на 4 місця. У Великопольському та Шленському воєводствах було по 7 місць, але ніхто не забажав вступити до резидентури.

Із психіатрії в Малопольському воєводстві 30 лікарів подали заявки за наявності 33 місця. Також у Підкарпатському воєводстві було прийнято всього 6 лікарів при наявних 11 місцях.

У Великопольському була подана тільки 1 заявка на 5 місць для пріоритетної дитячої хірургії.

У Підкарпатському воєводстві подали заявки 3 претенденти на 9 місць з анестезіології та реанімації. На 13 місць до резидентури з неврології подали заявки всього 4 людини.

У Мазовецькому воєводстві на загальну хірургію вступили 10 лікарів, хоча було передбачено 21 резидентське місце. У Малопольському – аналогічно: 10 заявок на резидентуру із загальної хірургії на 21 місце.

У Західно-Поморському воєводстві 7 чоловік подали заявки на резидентуру із внутрішніх хвороб за наявності 15 місць.

Резюме

У декількох воєводствах було надано більше резидентських місць, ніж було лікарів. Не втрачають популярності такі напрямки, як дерматологія, офтальмологія та ендокринологія. Як і раніше, не популярними серед лікарів, але пріоритетними для країни залишаються невідкладна медична допомога та загальна хірургія. У випадку із ще однією пріоритетною спеціальністю «Психіатрія» ситуація сильно варіює залежно від воєводства.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Больше полезной информации о медицине в Польше

  Подпишись на новости медицины Польши