У 2021 р. польських лікарів очікує чергове підвищення базової заробітної плати

У 2021 р. польських лікарів очікує чергове підвищення базової заробітної плати

Найближчим часом стане відома нова шкала оплати праці у сфері охорони здоров’я Польщі. 26 лютого в МОЗ відбулася чергова нарада із цього приводу. На зустрічі були присутні представники профспілок та організацій роботодавців, а також органів самоврядування медичних працівників. Остаточне рішення поки що не прийняте, але пропозиції внесені.

Міністерство охорони здоров’я оголосило, що збільшить заробітну плату медпрацівників відповідно до зростаючого відсотка ВВП на охорону здоров’я. Крім того, є ще низка пропозицій, а саме:

 1. Збільшити гарантований базовий рівень заробітної плати для медичних працівників на 6 міс. швидше, ніж планувалося раніше. Якщо Закон передбачає забезпечення підвищення цільового рівня базових ставок до 31 грудня поточного року, то МОЗ пропонує збільшити зарплати вже з 1 липня 2021 р.

«У результаті з 1 липня 2021 р. усі медичні працівники будуть забезпечені базовою зарплатою не нижче від тієї, що передбачена в Законі», – підкреслюють у МОЗ.

 1. З 1 липня 2021 р. буде застосовуватися встановлений законом механізм гарантій, що забороняє погіршення умов оплати праці співробітників, які підпадають під дію нормативних актів, на основі окремих потоків фінансування.

«Гарантійний механізм охоплює всіх співробітників, заробітна плата яких регулювалася на основі окремих потоків фінансування, незалежно від розміру їх винагороди», – повідомляє Міністерство охорони здоров’я. Наприклад, якщо лікар-стажист одержував зарплату від установи охорони здоров’я, яка була нижче від базового рівня, то з 1 липня 2021 р. він у будь-якому разі одержуватиме на рівні з тими, які одержують зарплату від міністерства або воєводства.

В урядовій партії нагадали, що медики також отримують бонуси за консультації по телефону, змінну роботу, понаднормові і т. д. Деякі також одержують додаткову винагороду за роботу з пацієнтами, інфікованими COVID.

Однак представники медичного співтовариства, які брали участь у даній зустрічі, не приховують свого обурення.

«Структура розподілу та підвищення заробітної плати, як в угорській моделі, мала бути запланована на більш довгостроковий період, крім того, необхідно підвищити відсоток росту ВВП, що виділяється на охорону здоров’я. А Міністерство зосередилося виключно на 2021 р.», – говорить лікар Артур Дробняк, фахівець з акушерства та гінекології, віцепрезидент Вищої медичної ради.

За словами лікаря, під час останньої зустрічі не було обговорень щодо процентної частки ВВП, виділюваної на охорону здоров’я. А це важливо, особливо зараз, коли пандемія показала, що ефективна система охорони здоров’я має вирішальне значення для всієї економіки.

Наступна зустріч відбудеться вже без лікарів, тільки в рамках Президії Тристоронньої групи, до якої входять по одному представнику від міністерства, профспілки та організацій роботодавців.

І нарешті конкретика. Гарантована Законом цільова мінімальна базова заробітна плата, яка повинна бути досягнута з 31 грудня 2021 р.:

 • лікар зі спеціалізацією 2-го ступеня – 6 563 зл. (1 453 євро);
 • лікар зі спеціалізацією 1-го ступеня – 6 046 зл. (1 338 євро);
 • лікар без спеціалізації – 5 426 зл. (1 201 євро);
 • лікар-стажист – 3 772 зл. (834 євро).

Пропозиція МОЗ – мінімальна базова заробітна плата в організаціях охорони здоров’я з 1 липня 2021 р.:

 • лікар зі спеціалізацією 2-го ступеня – 6 769 зл. (1 498 євро);
 • лікар зі спеціалізацією 1-го ступеня – 6 201 зл. (1 372 євро);
 • лікар без спеціалізації – 5 478 зл. (1 213 євро);
 • лікар-стажист – 4 186 зл. (926 євро).

P.S.: Як ми бачимо, МОЗ іде назустріч побажанням медпрацівників у міру своїх можливостей. Він пропонує більш високі гарантовані базові ставки, причому вже з 1 липня поточного року, а не з 1 грудня. Однак польські лікарі як і раніше незадоволені та наполягають на тому, щоб підвищення зарплати було більш значущим.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...


  Подпишись на новости медицины Польши