LEK вимагає реформи

LEK вимагає реформи

Розширення бази відкритих запитань і планомірне зниження частки запитань із цієї бази в підсумковому лікарському іспиті (LEK) – такі зміни пропонує асоціація польських лікарів-резидентів.

Наразі тест LEK містить 70 % запитань із загальнодоступної бази, яка на сьогодні охоплює більше 2 тис. запитань. Решта 30 % – нові запитання. Для успішного складання потрібно відповісти правильно на мінімум 56 %, а це означає, що досить запам’ятати відповіді на запитання із загальнодоступної бази. Багато польських лікарів дотримуються думки, що іспит у такій формі не відображає належним чином знання лікаря та якість освіти у вишах.

«Кількість студентів-медиків, які навчаються у вишах, що відкриваються, збільшується, а ефективних механізмів перевірки їх знань, а отже, і якості освіти немає. Тому LEK вимагає реформи. Адже на сьогодні цей іспит – лише формальність», – уважає Себастьян Гонцеж, голова асоціації резидентів.

Ідея асоціації резидентів полягає в тому, щоб поступово знизити частку запитань із відкритої бази до 56 % і збільшити загальну кількість запитань у базі з 2 тис. до 20 тис. «Поступове зменшення частки запитань із бази в іспиті до 56 % нікому не нашкодить», – додав Себастьян Гонцеж.

Ще одна проблема, на думку резидентів, – це якість запитань у базі даних. «Не всі запитання узгоджуються із сучасними медичними знаннями, деякі мають різні відповіді залежно від джерела. Наприклад, під час іспиту цього року 6 запитань були дискваліфіковані через їхню спірність і некоректність. База запитань повинна бути ретельно перевірена й не має містити помилок», – підкреслив голова асоціації резидентів.

Студент 6-го курсу одного з польських медичних вишів поділився враженнями про іспит: «Весняний LEK у 2023 році не здивував тих, хто до нього готувався. Моя підготовка до іспиту зайняла 3 дні – я зосередився виключно на запитаннях із загальнодоступної бази. Під час іспиту в мене навіть склалося враження, що запитань із бази було більше, ніж 70 %. На практиці сама по собі обробка бази запитань за допомогою однієї з комерційних платформ не є трудомісткою та обтяжливою».

Зазначимо, що під час весняної сесії 2023 р. LEK складали 8 483 лікарі, 246 із них набрали менше 56 %, інші успішно склали іспит. Нагадаємо, що LEK проходить щороку у вересні (осіння сесія) і лютому (весняна сесія).

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Больше полезной информации о медицине в Польше

    Подпишись на новости медицины Польши