Наші лікарі в Польщі: практичний досвід гінеколога з України

Наші лікарі в Польщі: практичний досвід гінеколога з України

Наші читачі постійно ставлять запитання із приводу ставлення до іноземних лікарів польських колег. Тому ми періодично просимо лікарів, які переїхали до Польщі із країн колишнього СРСР та отримали нострифікацію, поділитися своїми враженнями про роботу в польських лікарнях. У даній публікації ми розповімо про досвід молодого лікаря-гінеколога з України.

Наша співрозмовниця після інтернатури з гінекології майже 7 років працювала в гінекологічному відділенні в Україні. Однак там можливості для професійного розвитку були досить обмежені. Зрідка її брали як асистента на операції. Крім того, в Україні гінекологи, особливо молоді, самі не роблять УЗД, для цього є окремий спеціаліст. А щоб навчитися УЗД-діагностиці, потрібно пройти платні курси.

Не є секретом і те, що можливості лабораторної та інструментальної діагностики в Україні досить обмежені й залежать від наявності грошей у пацієнта. У відділеннях українських лікарень діє сувора диктатура завідувача та ієрархія. Не випадково серед українських лікарів ходить вислів: «Ключ від операційної завжди в кишені завідувача відділення». Саме він вирішує, хто та якого пацієнта буде оперувати, хто асистувати.

Рішення про переїзд до Польщі з метою розвитку професійної кар’єри було прийняте із цілком зрозумілих причин. Робота в Україні не приносила ні морального, ні матеріального задоволення. І доклавши зусиль, наша колега з першого разу отримала нострифікацію та склала мовний іспит, для впевненості скориставшись послугами фундації «Євромед».

Після отримання всіх необхідних сертифікатів, візи та інших документів вона одержала обмежене право на медичну практику та приступила до післядипломного стажування в одній із польських лікарень.

Це лікарня в невеликому, але досить мальовничому містечку, з гарною інфраструктурою. Стажування оплачується згідно із законом. Крім того, лікар підписала з роботодавцем трирічний контракт. Вона має намір підтверджувати спеціалізацію, а лікарня досить зацікавлена в прийнятті на роботу гінеколога.

Стажування передбачає роботу в різних відділеннях: терапії, хірургії, педіатрії і т. д. Однак у цьому випадку, оскільки в лікаря є досить великий досвід роботи за фахом і вона не має наміру його змінювати, лікарня запропонувала гнучкий графік стажування. Більшу частину часу вона проведе у відділенні гінекології, і лише ті частини, які надаються поза лікарнею, такі як психіатрія та сімейна медицина, лікар пройде за місцем їх надання.

Ми поцікавилися, як нашу колегу прийняли польські гінекологи? За словами лікаря, поляки прийняли її дуже доброзичливо, але досить здивувалися тому, що, маючи майже 7-річний досвід, вона не оперувала в Україні самостійно.

Завідувачка відділення відразу попередила лікарів, щоб вони брали нового лікаря на всі операції та швидко вчили, тому що у відділенні потрібні вмілі руки. Оперативна активність досить висока: гінекологія в цій лікарні проводить широкий спектр операцій крім онкологічних.

Практично з першого дня роботи нашого лікаря беруть на різні операції асистентом. За перші пів року стажування вона опанувала УЗД-діагностику. Зараз робить УЗД самостійно. На її рахунку вже 3 самостійних кесарів розтин, звичайно, поки ще з досвідченим асистентом. Її постійно беруть асистентом на ендоскопічні операції, активно навчають цій методиці. Гістероскопія, кольпоскопія стали для неї рутиною. І це лише за пів року!

Можливості діагностики зовсім не порівнянні з українськими, оскільки в Польщі всі діагностичні процедури покриває Національний фонд здоров’я, і лікар не повинен заглядати в кишеню до пацієнта: «А чи є в нього можливість оплатити лабораторні та інструментальні дослідження?».

Недавно у відділенні, де працює наша колега, купили тренажер для ендоскопії, і можливостей для професійного розвитку стало ще більше. Усі лікарі можуть вільно тренуватися.

Ми запитали в нашої співрозмовниці, чи сильно вона втомлюється на роботі? Вона відповіла, що так, утомлюється, але, по-перше, вона сама зацікавлена у швидкому професійному зростанні, тому бере чергування крім тих, які передбачені законом. Тут уже, як кажуть, «важко в навчанні – легко в бою». По-друге, вона отримує величезне задоволення від своєї роботи й бачить для себе чудову перспективу.

Ми бажаємо нашій колезі подальших успіхів і головне – швидко підтвердити спеціалізацію. Адже резидентура – це 5-6 років і наприкінці досить складний іспит. А підтвердження спеціалізації – це швидкий шлях до бажаної мети.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 оценок, среднее: 5.00 из 5)
Loading...

Больше полезной информации о медицине в Польше

    Подпишись на новости медицины Польши