Новий міністр охорони здоров’я Польщі: «Я зроблю все, щоб у нас була бездоганна система»

Новий міністр охорони здоров’я Польщі: «Я зроблю все, щоб у нас була бездоганна система»

На початку вересня новий міністр охорони здоров’я Польщі Адам Недзельський відвідав засідання Вищої медичної ради, яке проходило в штаб-квартирі Вищої медичної палати у Варшаві. У зв’язку з обмеженнями, пов’язаними з карантином, зустріч носила дистанційно-стаціонарний характер.

Анджей Матия, президент Вищої медичної палати, вітаючи міністра охорони здоров’я, заявив: «Ми хотіли б бути партнером у прийнятті рішень на благо суспільства, щоб вони не були результатом теоретичних міркувань, а враховували голос лікарів-практиків».

У свою чергу міністр висловив готовність до відкритого діалогу з медичною громадськістю та запросив президента Палати до складу консультативної групи, яка повинна замінити Наукову раду, що раніше діяла в Міністерстві охорони здоров’я. «Для мене це важливо, тому що я не лікар», – підкреслив Адам Недзельський.

Новий міністр охорони здоров’я Польщі Адам Недзельський

Новий міністр охорони здоров’я повідомив, що відразу після вступу на посаду він розпочав політичні консультації, у тому числі про внесення змін до ст. 37а Кримінального кодексу Польщі. Нагадаємо, що йдеться про зміни, які посилюють кримінальну відповідальність лікарів за медичні помилки. Дана новела викликала дискусії та невдоволення в медичному співтоваристві. «Ми хочемо запропонувати законодавче рішення, що зводиться до гасла “безвинно”», – сказав Адам Недзельський.

Крім того, він завірив, що міністерство працює над урегулюванням питання оплати праці лікарів-спеціалістів, яким під час підписання «лояльності» гарантоване підвищення окладу до 6 750 злотих брутто вже до кінця цього року.
Також міністр нагадав, що недавно анонсовано стратегію боротьби з коронавірусом, яка включає зміни в кількості та принципах роботи лікарень, уповноважених приймати пацієнтів із підозрою на COVID-19, і нову роль лікарів первинної ланки. «Ми даємо сімейним лікарям можливість направляти пацієнтів на тести на COVID-19», – підкреслив міністр Адам Недзельський.

Він додав, що інфраструктура лікарень, які раніше були перепрофільовані в інфекційні, уповноважені приймати тільки пацієнтів із підозрою на COVID-19, буде відновлена, і ці установи охорони здоров’я будуть приймати пацієнтів з іншими захворюваннями, крім COVID-19. На думку міністра, в основі боротьби з пандемією має бути принцип DDM (абревіатура від дезінфекція, дистанція та маски).

Наприкінці візиту Адам Недзельський був запрошений для участі в освітній кампанії «Необхідно для здоров’я», розпочатої Вищою медичною палатою разом з Уповноваженим із прав пацієнтів.

Зазначимо, що дана інформаційна кампанія спрямована в першу чергу на пацієнтів і суспільство та включає 10 найважливіших правил, а саме:

 • Піклуйтеся про своє здоров’я – здоров’я найголовніше!
 • Будьте фізично активними та вживайте здорову їжу.
 • Не куріть сигарети, не вживайте наркотики, не зловживайте алкоголем.
 • Скористайтеся профілактичними щепленнями та профілактичними оглядами.
 • Подбайте про особисту гігієну.
 • Не варто недооцінювати тривожні симптоми, докладно викладайте свої проблеми лікареві. Нічого не приховуйте.
 • Обов’язково повідомте лікаря про ліки, харчові добавки та інші продукти, які ви вживаєте. Якщо ви чогось не знаєте або сумніваєтеся – сміливо ставте запитання.
 • Дотримуйтесь інструкцій вашого лікаря. Наберіться терпіння, очікуючи ефекту від лікування.
 • Не живіть ілюзіями – реклама та «Лікар Google» не лікують!
 • Повідомте лікаря про неможливість прийти на прийом, тим самим ви дасте шанс іншим отримати більш швидку допомогу.

Наразі дана інформаційна кампанія активно популяризується в польському суспільстві та підтримується профільним міністерством.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...


  Подпишись на новости медицины Польши