Головні завдання польської охорони здоров’я

Головні завдання польської охорони здоров’я

У Польщі по-справжньому функціонує система пріоритетного фінансування. Певні категорії населення мають більше можливостей для ранньої діагностики та лікування важких хронічних захворювань, а також поліпшені й доступні умови реабілітації. Давайте подивимося, що таке підвищена увага та пильна турбота про своїх громадян європейської держави.
В польській медицині визначаються та виділяються особливі напрямки відповідно до загальної статистики та найближчих прогнозів ВООЗ (Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я).

Міністерство охорони здоров’я Польщі звертає особливу увагу на найпоширеніші проблемні недуги останнього століття – діабет і захворювання серцево-судинної системи. Регулярно розробляються та вдосконалюються програми реабілітації таких пацієнтів. Це передбачає підготовку та постійне поповнення складу фахівців вузького профілю – діабетологів, які працюють у спеціальних відділеннях поліклінік і в госпіталях. До графи «діабет» в лікарняних стаціонарах (госпіталях) включені окремі койко-місця. Вся мережа кваліфікованої медичної допомоги, як це характерно для Європи, не обмежується центром. Більше того, її найбільший розвиток відбувається саме в регіонах.

Напрямки розвитку медицини в Польщі

Прикладом сучасного грамотного мультидисциплінарного підходу до способів ранньої діагностики діабету є виникнення та активне впровадження нової підспеціалізаціі в стоматології – стоматодіабетології. Наслідки діабетологічних ускладнень в ротовій порожнині – очевидні та завжди помітні. Є протоколи оцінки ступеня діабетичного парадонтиту, характерного періімплантиту, виразково-некротичного гінгівіту, кандидозного стоматиту. Всі ці захворювання мають уповільнений хронічний характер, складно купіруються та не вводяться в ремісію, тому їх знає і може діагностувати будь-який досвідчений лікар. З цією метою створено спільний клініко-діагностичний проект стоматологів та діабетологів – Коаліцію ранньої діагностики діабету. Стоматологам, які беруть участь в проекті, будуть виділені 50 тис. направлень на безкоштовний аналіз крові на рівень цукру, а також інформаційні листки про діабет, створені спільно стоматологами та діабетологами.

Кардіологія є одним з головних напрямів уваги та контролю Міністерства охорони здоров’я. До підготовки фахівців підходять дуже ретельно та вимогливо. У госпіталях в рамках цієї спеціальності працює близько 28 різних відділень. Щорічно збільшуються койко-фонди для хворих. Згідно невтішним прогнозам останнього Кардіологічного конгресу, до 2060 року кількість людей, які страждають на серцеву недостатність, потроїться. Зокрема, у Польщі зареєстровано близько мільйона пацієнтів з різним ступенем серцевої недостатності. В країні обговорюються та вводяться нові методи й способи детальнішої ранньої діагностики та лікування захворювань серця.

Велику увагу приділяють реабілітації, диспансеризації та фінансовій підтримці дорослих і дітей з набутою чи вродженою непрацездатністю. Спектр дій широкий: від безкоштовного обстеження та верифікації діагнозу до вчасного лікування проблем, що не терплять зволікань. Існують безкоштовні програми для різних видів розумової та фізичної корекції. Спеціалізовані навчальні заклади повністю оснащені необхідним обладнанням і забезпечені кваліфікованими фахівцями для якісної і продуктивної корекції проблем. Окрему увагу приділено підготовці персоналу з медичного та побутового догляду за інвалідами. Медичні опікуни зобов’язані мати особливі сертифікати, що свідчать про знання та навички, необхідні для піклування про людей з особливими чи підвищеними потребами. Постійно розглядаються нові та переглядаються старі закони і програми з метою вдосконалення та більшої доступності медичної допомоги і способів соціальної адаптації.

До кінця 2016 року владою ряду міст Республіки Польща буде придбано спеціальне обладнання та програмне забезпечення для індивідуального вимірювання потужності та ступеня впливу на організм електромагнітного поля. Вже давно доведено негативний вплив поля від стільникових мереж на навколишнє середовище та організм людини. А за останні роки в містах значно збільшилася кількість станцій обслуговування мобільних телефонів, і таке ущільнення стільникової мережі турбує поляків.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 оценок, среднее: 5.00 из 5)
Loading...

Больше полезной информации о медицине в Польше

    Подпишись на новости медицины Польши